Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/musuodis/domains/musuodiseja.lt/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
 Mūsų Odisėja - Keliaukite be rūpesčių

AUSTRALIJA IR PAPUA NAUJOJI GVINĖJA

19 d./18 n.

 

 

 

SYDNEY – ALICE SPRINGS – CAIRNS – PORT MORESBY – TUFI – PORT MORESBY – BRISBANE

 

 

1 DIENA - 2 DIENA Skrydis: Vilnius-Frankfurt/Helsinki -  Singapore/Hong Kong- Sydney.

 

3 DIENA – 4 DIENA Anksti ryte atvykimas į Sydney. Klasikinis turas po Sydney, po vieną gražiausių pasaulio miestų, žavų savo šiandiena ir intriguojančia praeitimi. Aplankysime margaspalvį ir elegantišką senamiestį, vadinamą Uolų rajonu (The Rocks), kur išeiviai iš Europos įkūrė pirmąją gyvenvietę Australijoje. Nuo istorinio Mrs. Macquarie’s Chair rajono atsiveria puikūs Sidnėjaus uosto, Operos rūmų ir Botanikos sodo vaizdai. Į rytus nuo miesto centro plyti naktinio gyvenimo centras Kings Cross, prabangūs Double Bay, Rose Bay ir Watson’s Bay rajonai. Viso pasaulio banglentininkams žinomas apie kilometro ilgio Bondžio paplūdimys (Bondi Beach) - vienas iš 170 paplūdimių miesto teritorijoje. Pamatysite miesto rotušę, karalienės Viktorijos namą, Haid parką.

Turą tęsime po vieną iš lankomiausių Australijos vietų – Žydruosius kalnus  (pavadinimas kildinamas nuo nuolat tvyrančių melsvų ūkanų, kurių susidarymo priežastys - eukaliptų skleidžiami eteriniai aliejai). Vyksime į vietovę – Katoomba, kur pamatysime Didįjį kanjoną, įžymiąją Trijų Seserų uolą. Mėlynaisiais kalnais savo laiku  žavėjosi Č.Darvinas, juos puošia įspūdingas reljefas ir kriokliai. Ir visa tai nuo krašto iki krašto, kiek aprėpia akys, dengia miškas, iš kurio vietomis kyšo aukštos ir smailios uolos. Pakeliui pravažiuosite 2000-ųjų metų olimpinį miestelį bei kalnų miestelį Leura. Kopsime į apžvalgos aikštelę, iš kur atsiveria kvapą gniaužiantys egzotiniai gamtos vaizdai. Kalnuose pasigėrėsime įspūdingais skardžiais, pasivaikščiosime po eukaliptų giraitę, pasivažinėsime vingiuotu geležinkeliu. Grįžimas į Sydney. Nakvynė viešbutyje .

 

Galimybė dalyvauti Sydney universiteto tarptautinėje mokslinėje konferencijoje.

 

5 DIENA Ryte skrisime į Alice Springs. Šis nedidelis miestelis yra įsikūręs viduryje dykumos, MacDonnell kalnų žiedo širdyje. Popiet vyksime į turą po Alice Springs ir jo apylinkes. Sužinosime miestelio istoriją, apsilankysime greitosios oro pagalbos bazėje, kur organizuojamas skubios medicininės pagalbos teikimas atokiai gyvenantiems žmonėms. Taip pat vyksime į Alice Springs nuotolinio mokymo mokyklą, kur sužinosime, kaip organizuojamas mokymas mokiniams, kurie išsibarstę daugiau nei 1000 000 km2 teritorijoje. Gėrėsimės neprilygstamais vaizdais nuo Anzac kalvos. Grįžimas į Alice Springs. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA - 7 DIENA  Lankysimės raudonojoje Australijos žemėje (Kata Tjuta Nacionalinis parkas), kurio pavadinimas išvertus iš aborigenų kalbos reiškia „daug galvų”. Įspūdįngas Olgas kalnas - 36 kupolai, sujungti įvairių formų ir dydžių uolų. Pamatysime gamtos spalvų šou, palydėdami saulę netoli Ayers uolos, kuri nusidažo dramatiška purpurine spalva. Ayers uola, arba Uluru, kaip ją vadina aborigenai, yra ypatinga vieta. Uola tūkstančius metų buvo aborigenų pasaulio centras - šventa vieta, kur susikerta protėvių keliai. Nakvynė kempinge.

 

8 DIENA Turą užbaigsime iš arčiau apžiūrėję Ayers arba Uluru uolą. Jos ilgis - 3,8 km, užimamas plotas - 3,33 km2. Santykinis aukštis - 348 m, nors uolos viršūnė iškilusi daugiau nei 800 m virš jūros lygio. Pasak geologų, šis smiltainio monolitas - tik milžiniško luito viršūnė. Kita jo dalis po žeme leidžiasi gilyn dar apie 6 km. Aborigenams ši uola - dievų buveinė ir laiko, kai formavosi Žemė, palikimas. Uola išvarpyta olų, kurių sienos išmargintos aborigenų piešiniais. Vykstame į Ayers Rock oro uostą, po pietų skrydis į Cairns. Cairns – miestas šiaurinėje Australijos dalyje, įkurtas 1876. Miestelis buvo skirtas apgyvendinti auksakasiams, kurie dirbdavo netolimose kasyklose. Dabar čia yra kurortinis miestas labiau žinomas kaip turistinis objektas ir kelionės pradžia norint pamatyti didžiausią pasaulyje koralinį rifą. Nakvynė viešbutyje.

9 DIENA – 10 DIENA Kelionė tęsis aplankant Didįjį koralinį rifą - tai yra pats didžiausias pasaulio rifas sudarytas iš daugiau negu 2900 atskirų rifų ir 900 salų išsidriekusių per daugiau negu 2600 km. (344400 km2). Rifas yra matomas iš kosmoso ir yra pats didžiausias objektas pasaulyje susidaręs natūraliomis gamtos sąlygomis. Rife yra apsistoję labai daug pažeidžiamų ir nykstančių gyvūnų, kurie gali išgyventi tik šio rifo sąlygomis. Didžiajame rife gyvena daugiau negu 30 rūšių banginių ir delfinų, daugiau negu 1500 rūšių žuvų, 400 rūšių koralų ir 17 rūšių jūrų gyvačių, taip pat neapsakomas skaičius jūrų paukščių. Tik čia, Didžiajame koraliniame rife galima pamatyti tokį kiekį nykstančių jūros vėžlių. Nakvynė Cairns viešbutyje.

 

11 DIENA Iš ryto vyksime į stotį. Specialiu ekskursiniu XIX a. traukiniu nuvyksime į Kuranda kaimelį, kur apsilankysime tropinių drugelių parke, įsigysime suvenyrų. Į Cairns grįšite unikaliu keltuvu, kurio gondolos pakabintos 40 metrų aukštyje ant 7,5 kilometrų ilgio lyno. Tai ilgiausias keltuvas pasaulyje. Kelionės metu gėrėsimės unikalia gamta. Nusileidę apsilankysime aborigenų centre Džapukai, kuriame pasiklausysite Australijos aborigenų melodijų, išmoksime mesti bumerangą ir susipažinsime su vienos iš seniausių pasaulio tautų ritualais ir papročiais. Laisvas laikas pietums. Grįžimas į viešbutį. Nakvynė.

 

12 DIENA Skrydis į Papua Naujosios Gvinėjos (PNG) sostinę Port Moresby. Port Moresby – Papua Naujosios Gvinėjos sostinė, turinti apie 252000 gyventojų, neskaičiuojant gyvenančių priemiesčiuose. Tik 1975 metais PNG tampa laisva šalimi ir Port Moresby paskelbia savo sostine. Miestas nėra turtingas, tačiau turi savo universitetą, įkurtą 1965 metais, ir labai gerai išvystytą laivybą. Pasivaikščiosime po senamiestį, susipažinsime su vietiniu kulinariniu paveldu.

Po pietų skrydis į Tufi (55min). Tufi – tai nerūpestingas ir atitrūkęs nuo pasaulio PNG kurortas, tai pati fotogeniškiausia ir ramiausią atmosferą turinti gyvenviete visoje šalyje. Ankščiau žvejų ir žemdirbių kraštas dabar pasitinkantis tik turistus, kurie atvyksta pamatyti žmonių nepaliestos gamtos ir nuostabių koralinių rifų, kurie supa mažąjį Tufi. Apsistosime nameliuose, pagamintuose iš medžių ir krūmų, kas leis patirti tikrąją gamtos galią. Laisvas laikas.

13 DIENA – 14 DIENA Stebėsime unikalią augmeniją ir gyvūniją. Išvyka į Papuasų kaimus džiunglėse. Plauksime valtimis džiunglių upe Musa. Stebėsime tradicinius papuasų pasirodymus. Nakvynė Tufi nameliuose.

 

15 DIENA Iš ryto laisvas laikas, poilsis pakrantėje. Po pietų skrydis į Port Moresby (PNG sostinė). Apsistosime viename iš dviejų Port Moresby 4* viešbutyje. Tęsime pažintį su sostine.

 

16 DIENA  Laisvas laikas iki pietų. Popiet skrydis į Brisbane, kuriame įšbandysime tai, ką gali pasiūlyti Brisbane, pamatysime architektūrą, kuri miestą paverčia Karalienės Krašto regiono (Queensland) sostine ir sužinosime šio neapsakomu greičiu augančio miesto istoriją. Brisbane yra dažnai vadinamas „Upės Miestu“ ir tai nėra sunku suvokti kodėl, upė rangosi per visą miestą, palei istorines lankytinas vietas, gražius priemiesčio namelius ir atspindi pačias geriausias šio, Karalienės Krašto, gyvybingiausio miesto savybes.  Nakvynė viešbutyje.

 

17 DIENA Visos dienos išvyka į Koalų parką („Lone Pine Koala Sanctuary). Pamatysime įvairiausių rūšių koalų, kai kurias galėsime ir palaikyti rankose, aplankysime kengūras bei pamatysime keletą pasirodymų su Australijos gyvūnais.

Nakvynė Brisbane viešbutyje.

 

18-19 DIENOS Skrydis Brisbane – Singapore/Hong Kong – Frankfurt/Helsinki – Vilnius.

 

KELIONĖS KAINA ASMENIUI DVIVIEČIAME KAMBARYJE: NUO 5 415,60 Eur

(Pasikeitus lėktuvo bilietų, viešbučio kambarių kainai arba valiutų kursui kelionės kaina gali keistis).

Į kelialapio kainą įskaičiuota: Skrydis iš/į Australiją, įėjimo bilietai į mokamus objektus, turų programos, vietiniai skrydžiai Australijoje ir Papua Naujojoje Gvinėjoje, nakvynės viešbučiuose – kempinguose, pusryčiai.

Į kelialapio kainą neįskaičiuota: medicininių išlaidų ir kelionės draudimas, vanduo ir kiti gėrimai, kuriuos vartosite kelionės metu, maistas, asmeninės išlaidos ir išlaidos suvenyrams.

Pastaba

Turistas, vykstantis vienas ir neperkantis vienviečio kambario, apgyvendinamas su kitais turistais dviviečiame kambaryje (pagal galimybę).

Kelionės programa ir objektų lankymo tvarka gali kisti.

Valiutos: Australijos doleris = 100 australiškų centų. 1 AUD = ~2,8 Lt (kursas svyruoja).

Papua Naujosios Gvinėjos piniginis vienetaskina, naudojama nuo 1975 m. Iki 1906 m. PNG cirkuliavo britiški svarai sterlingai, o iki 1914 m. – Vokietijos markės. Japonijos okupacijos metu buvo specialiai išleisti pinigai skirti Okeanijos teritorijai. Iki 1976 m. naudota Australijos valiuta (AUD). 1 kiną sudaro 100 tojų ( 1K = 100 t ).               

1 K = ~1,31 Lt

Klimatas: Australijos klimatas skirtingose šalies dalyse labai skiriasi. Šiaurinė Australijos dalis yra tropinio klimato juostoje su vidutine metine temperatūra siekiančia 26 °C. Pietrytinė Australijos dalis priklauso vidutinio klimato juostai. Likusi dalis yra sauso subtropinio klimato juostoje, kur vidutinė temperatūra yra 14-20 °C. Australijoje vasara: gruodžio-vasario mėn.

PNG – būdinga atogrąžų klimatas, vidutinė metinė temperatūra yra 28°C.

Apranga ir asmeniniai daiktai: Lengvi, ploni natūralių medvilnės ar lino audinių drabužiai leis geriausiai jaustis tropinio klimato sąlygomis. Patartina vengti sintetinių kojinių ir guminių bei dirbtinės odos batų, nes tai skatina prakaitavimą. Visada patariama nešiot galvos apdangalą. Keliaujant į Australiją visada svarbu su savimi pasiimti priemones apsaugančias nuo kaitrių saulės spindulių.

 

Agentaujame Australijos turizmo įmonę "Adventure Tours Australia".