Ekskursija "Raudondvario dvaro istorija"

Paskelbimo data : 2018-01-04

Kelionės data : 2018-01-03
Kaina :

Sausio 3 d. Raudondvaryje įvyko nemokama ekskursija „Raudondvario dvaro istorija“ kurią vedė turizmo įmonės „Mūsų odisėja“ gidų kursų absolventė Ugnė Balsytė.

Ekskursijos dalyviai kartu su gide pasivaikščiojo po Raudondvario dvaro teritoriją, kurio istorija prasidėjo dar 16a. Dalyviai sužinojo, kad dvaro suklestėjimas prasidėjo nuo lietuviškojo ulonų pulko vado – M. Tiškevičiaus. Su jo atėjimu į dvarą prasidėjo Benediktų Tiškevičių valdymo laikotarpis, trukęs ne vieną dešimtmetį. Sumanios gidės dėka dalyviai nusikėlė į praeitį ir sužinojo, kad dvaras per sukilimus buvo smarkiai nuniokotas, nepaisant to jis buvo atstatytas E. Tiškevičiaus. Vėliau jis tapo kultūros židiniu, dėl čia gyvenusio B. H. Tiškevičiaus, kuris buvo ne tik aistringas keliautojas, turėjęs nuosavą jachtą,  bet ir kultūros mecenatas. Tik jo dėka garsus lietuvių kompozitorius Juozas Naujalis galėjo išvykti mokytis į Varšuvos konservatoriją. Ekskursijos dalyviai taip pat sužinojo apie pačias keisčiausias dvaro ponų užgaidas –  pilyje laikomą krokodilą, tarnų rengimą kiniškais rūbais. Daugeli turistų nustebino faktas, kad grafas Tiškevičius mėgo būti nešiojimas dideliame lopšyje. Dvarvietėje, dėka Tiškevičių domėjimosi inovacijomis, riedėjo ir vienas pirmųjų automobilių Lietuvoje. Ekskursijos pabaigoje, turizmo įmonės „Mūsų odisėja“ gidų kursų absolventė pakvietė visus sušilti ir išgerti arbatos į oranžeriją, kurioje ne tik auga dar Tiškevičių laikais pasodintos palmės ir agavos, bet ir gyvena margaspalvė papūga, kuri esant progai vis taikosi kaukštelėti savo lenktu snapu lankytojams.

Kviečiame dalyvauti ir Jus nemokamose ekskursijose! O gal susidomėjote gidų kursais? Jeigu norite tapti šios profesijos atstovu (jos populiarumas vis auga), kviečiame Jus kovo 4d. prisijungti prie naujos kursantų grupės! Sekite informaciją www.musuodiseja.lt,  tel: +37069803091 arba atvykite pas mus adresu M. Valančiaus g. 19, Kaunas.