Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/musuodis/domains/musuodiseja.lt/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
 Mūsų Odisėja - Keliaukite be rūpesčių

Muzikinė-pažintinė ekskursija "Vasaros romansai Paliesiaus dvare"

Paskelbimo data : 2018-05-05

Kelionės data : 2018-06-23
Kaina : € 41

Ekskursijos maršrutas: (Kaunas - Jonava - Ukmergė - Molėtai – Palušė – Ladakalnis - Ignalina ‑ Švenčionys ‑ Pabradė ‑ Nemenčinė ‑ Vievis ‑ Elektrėnai – Kaunas)

Išvyka į nuostabios gamtos kampelį. Legendos ir padavimai, pašto stotys ir užeigos namai, dvarų istorijos ir ežerų gelmių paslaptys atlydės mus visos kelion4s metu. Molėtų Etnokosmologijos centre sužinosime apie mūsų protėvių kosmologinę simboliką, kalendorines sistemas, mokslinius ir netradicinius visatos pažinimo metodus. Ignalinos rajonas ‑ tarsi mažytė Lietuva. Tik jūros pakrantės trūksta. Čia lankysimės pirmosios Lietuvos operos “Birutė” kūrėjo M. Petrausko gimtinėje ‑ Palūšėje. Apžiūrėsime senovinę medinę šv. Juozapo bažnyčią, statytą iš pušų kamienų, vien tik kirviu, nenaudojant pjūklo ir kuri buvo pavaizduota ant 1lito kupiūros. Pamatysime ir Igno bei Linos 5 m aukščio ąžuolinę skulptūrą, kuri yra dviejų, tarpusavyje sujungtų dalių, su metalinėmis saulutėmis viršuje bei išpjaustyta trumpa Ignalinos legenda. Kopsime ir į Ladakalnį, nuo kurio matosi net šeši ežerai. Vasaros romansų klausysimės Paliesiaus dvare, kurio ansamblis buvo suformuotas XVIII a. pab.−XIX a. pr., dvarvietę sudarė pagrindiniai rūmai su šalia buvusia koplyčia, kumetynas, arklidės, ledainė, tvartai ir pirtis, buvo sukaupta turtinga biblioteka. Šiame dvare įsikūrusi ir Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinika. Taigi, vasaros romansus Paliesiaus dvare dovanos DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas), SRDJAN BULAT (gitara, Kroatija) ir RŪTA MIKELAITYTĖ-KAŠUBIENĖ (fortepijonas).  Po koncerto vyksime namo ir daug įdomaus sužinosite apie Pabradę, Vievį, Elektrėnus.