Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/musuodis/domains/musuodiseja.lt/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
 Mūsų Odisėja - Keliaukite be rūpesčių

Muzikinis Gdansko skambesys su André Rieu

Paskelbimo data : 2020-03-14

Kelionės data : 2020-06-20
Kaina : € 95

Muzikinis Gdansko skambesys su André Rieu

(2d./1n. birželio 20-21d.)

I diena. Labai ankstyvą rytmetį išvykstame iš Kauno, . Kelionė Šiaurinės Lenkijos regionu. Pažintis su Varmijos, Mozūrijos, Pomeranijos, Kašubijos krašto miestais ir istoriniu paveldu. Lankomi miestai ir objektai: Gižyckas, Gierložas („Vilko guolis“), Šv.Lipka, Gdanskas. Gižyckas. Maršrutas veda senovės lietuvių, kryžiuočių ir prūsų keliais. Lankomės „Tūkstančio ežerų krašto“ sostinėje – Gižycke. Išsiaiškinsime kuo Lietuvai artima ši Mozūrijos vieta. Prisiminsime pirmąjį Lietuvos vardo paminėjimą Kvedlinburgo analuose, sužinosime istoriją apie Šventąjį Brunoną, pasivaikščiosime šventa jo vardo alėja ir pasigėrėsime gražiais vaizdais nuo Brunono kryžiaus kalvelės... Gierložas. „Vilko guolis“ – viena žinomiausių Hitlerio būstinių Europoje. O, jų būta dvylikos – Vokietijos pietvakariuose, Prancūzijoje, Vinicoje (Ukrainoje), Austrijos ir Bavarijos kalnuose. 1941-1944 m šioje, neįžengiamos girios pelkynėje buvo pastatyta apie 70 objektų Hitlerio apsaugai, SS saugumo tarnyboms, stenografistams, ryšių tarnybai, pavaduotojui Bormanui, maršalui Geringui, generolui Keiteliui... Iš čia buvo vadovaujama karo veiksmams Rytų fronte. Nesuvokiamo dydžio betono luitai ir milžiniški statinių likučiai mums paliudys apie karo metu čia užslėptus Hitlerio gyvenimo miražus. Aplankysime karinį miestelį, nematomą iš lėktuvo skrydžio ir sužinosime pasikėsinimo į Hitlerį aplinkybes... Šv.Lipka. Po valandėlės jau žavėsimės visiškai kitokia istorija, kurią pristato krikščioniškasis Lenkijos sakralinis pasididžiavimas, įžymi Dievo Motinos šventovė – Šv.Lipkos bažnyčios ir vienuolyno ansamblis. Sužinosime kodėl būtent, šiame slėnyje, pelkėtoje vietovėje, tarp gražių Mozūrijos miškų ir ežerų išaugo šis unikalus „Baroko perlas“ ir kodėl jau nuo viduramžių savo stebuklais traukia turistus ir piligrimus ne tik iš Lenkijos, bet ir iš įvairių Europos šalių, tai pat iš Lietuvos.                                     Toliau vyksime tiesiai į Gdanską. Apsistosime viešbutyje, pailsėsime ir  keliausime į André Rieu koncertą (neinantiems į koncertą – laisvas laikas). André Rieu yra Nyderlandų dirigentas ir smuikininkas, vadinamas „Valso karaliumi“. Andre nuo mažų dienų žavėjosi muzika ir sekė tėvo dirigento pėdomis. Kartu su savo 60 kūrinių Johano Štrauso orkestru ir daugeliu solistų André Rieu koncertas duos peno sielai, ausims ir protui, nes bus grojama pasaulyje garsiu Stradivariaus smuiku.

 II diena. Pusryčiai viešbutyje. Apžvalginė ekskursija po Gdanską – tai Hanzos pirklių miestas, nuo seno garsėjantis didingais arcitektų, menininkų ir juvelyrų darbais. Žavesio nestokoja gotikos, renesanso bei manieristinio stiliaus Ilgosios prekyvietės statiniai, valdžios rūmai – Rotušė, tikinčiųjų panteonas – Šv.Marijos bazilika, bei turistų numylėta Motlavos upės krantinė su legendiniu „Kranu-gerve“, grūdų sandėliais, „Duonos“, „Alaus“, „Šv.Marijos“ vartais, bokštais ir daugybe restoranų.... Pirkliams leidus, sužinosime kodėl Dancig buvo vadinamas „Europos grūdų svirnu“, iš kur atsirado „Neptūno“ fontanas - miesto ir jūros simbolis, kam reikalingi reprezentaciniai „Auksiniai“ „Aukštieji“, „Žalieji“ miesto vartai, bei prabangūs pirklių brolijos „Artūro dvaro statiniai“.... Lankantis Gdanske, būtų nedovanotina ne tik pasigėrėti auksu spindinčia pirklių namų ir gatvelių puošyba, bet ir paragauti legendomis apipinto „Auksinio vandens“ (Goldwasser). Malborkas. Kelionę tęsiame į du šimtmečius egzistavusią Kryžiuočių ordino sostinę – Marienburgą. Ekskursija užtruks ne vieną valandą po vieną didžiausių ir geriausiai išlikusių viduramžių gynybinės architektūros pavyzdžių. Čia galima susipažinti su Didžiųjų magistrų bei ordino riterių gyvenimo taisyklėmis ir papročiais. Pilies komplekso (20 ha) architektūra ir puikiai įrengtos ekspozicinės salės tiksliai perteikia to meto politinį bei krikščioniškąjį pasaulį. Sakoma: „... kad ši tvirtovė dešimt kartų didesnė už mūsų Trakų salos pilį“. Patikėkite: „... tai vieta, kurią geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimtis kartų girdėti.... Vėlai vakare grįšime namo.

KAINA – 95€/asm (į kainą įskaičiuota: autobusas, gido paslaugos, nakvynė su pusryčiais)

PAPILDOMAI MOKAMA:

-          koncerto bilietai 111€ - 350€ (mokama iškarto užsakant kelionę),

-          lankomų objektų įėjimo bilietai.