Turizmo Informacijos Centras

KAUNAS

Kaunas - Lietuvos kultūros, tradicijų ir istorijos židinys, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 1361 m. Šiandien tai antras pagal dydį ir reikšmę Lietuvos miestas, kuriame 

remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis Kauno m. 2016m liepos 1 d. gyveno 295 492 nuolatinių gyventojų.

Kauno miestas pasižymi turtinga istorija ir paminklais, menančiais dar XIV a. Nuo seno garsus kaip prekybinis miestas - XIV a. dabartiniame Perkūno name buvo įkurta Hanzos pirklių kontora, o nuo 1991 m. Kaunas vienintelis Lietuvoje priklauso naujųjų laikų Hanzos miestų sąjungai.

Miestas išsidėstęs beveik pačiame Lietuvos centre, Nemuno ir Neries upių santakoje, reikšmingas ekonominiu atžvilgiu. Tai pramoninis miestas, kuriame vystomi įvairūs verslai, svečiai gali rinktis iš daugybės pramogų ir užsiėmimų: SPA centrai, aktyvus laisvalaikis, sportas, kultūrniai renginiai, daugybė maitinimo įstaigų. Be to, Kaune gausu istorinių, architektūrinių paminklų, muziejų, galerijų, teatrų. Kaunas vadinamas jaunimo miestu - universitetuose ir aukštosiose mokyklose studijuoja daugiau nei 30 tūkst. studentų. Taip pat miestas yra atviras bendradarbiavimo partneriams, patrauklus investicijoms. Šiandien čia veikia keturi mokslo ir technologijų parkai, kurių tikslas - skatinti kokybės ir inovacijų kultūrą, naujų inovatyvių kompanijų kūrimąsi, organizuoti žinių ir technologijų perdavimą.

Kaunas garsus jame vykstančiais įvairiais festivaliais ir šventėmis. Kasmet, jau 24 metus vykstantis tarptautinis festivalis "Kaunas jazz" yra įgijęs pasaulio džiazo kūrėjų, gerbėjų pasitikėjimą, kiekvieną pavasarį kviečia "padžiazuoti" kartu su žymiais atlikėjais. Dar vienas renginys - tarptautiniu mastu garsus Pažaislio klasikinės muzikos festivalis, kuris vyksta tris vasaros mėnesius ir sėkmingai vykdo savo tikslą - populiarina klasikinę muziką, pristato Lietuvos ir kitų pasaulio šalių profesionalius muzikinius kolektyvus, solistus, skatina kultūrinį bendradarbiavimą. Nuo 2005 m. mieste sėkmingai rengiamos tarptautinės Hanzos dienos "Hanza Kaunas", kurių metu atgaivinama ir puoselėjama viduramžių dvasia: ragaujami anuometiniai patiekalai, žaidžiami viduramžių žaidimai, vyksta įvairios inscenizacijos.

Kaunas yra glaudžiai susijęs su Lietuvos krepšinio istorija. Šiame mieste 1922 m. įvyko pirmosios krepšinio rungtynės tarp Kauno rinktinės ir Lietuvos Fizinio lavinimo sąjungos, o mūsų dienomis krepšinio komanda "Žalgiris" garsina Kauno miestą ir Lietuvą sporto pasaulyje.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 LANKYTINŲ VIETŲ DEŠIMTUKAS

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Kauno pilis

Tai seniausias miesto istorinis objektas, kartu ir seniausia mūrinė pilis Lietuvoje, davusi pradžią Kauno kūrimuisi. Kauno pilis pastatyta XIII a. pab. - XVI a. strategiškai patogioje vietoje - netoli Nemuno ir Neries santakos, mena kovų su kryžiuočiais laikotarpį. Pirmą kartą ji minima kryžiuočių ordino magistro laiške 1361 m., kuriame planuojant puolimą prašoma informacijos apie pilies sienų storį. Apie Kauno pilį esama nemažai legendų. Viena legenda pasakoja, kad karalienė Bona Sforza pilyje laikiusi kariuomenę, kuri pilyje pradingo po žeme. XVI a. čia įkurtas Kauno pilies kalėjimas, kalbama, kad jo kalinių dvasios negali rasti ramybės iki mūsų dienų, pilyje galima išgirsti žingsnių aidus, ginklų žvangesį, žmonių aimanas.

Nuo 2011 m. Kauno pilis yra Kauno miesto muziejaus skyrius, joje veikia istorinė ekspozicija "Kauno pilies istorijos mozaika", eksponuojamos kitos parodos, vyksta edukacijos, šventiniai renginiai.

Darbo laikas:

Nuo rugsėjo 1 d. iki gegužės 31 d. II-V  10:00-18:00 val.; VI  10:00-17:00 val.

Nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. II-VI 10:00-18:00 val.; VII 10:00 -16:00 val.

Bilieto kaina: suaugusiems - 2.5 Eur; moksleiviams, studentams, senjorams - 1.20 Eur.


2. Rotušė

Pirmoji Kauno Rotušė pastatyta XV a., tačiau ji sudegė. Mūsų dienų Rotušė pradėta statyti 1542 m. to meto turgavietės centre. Yra išlikęs dokumentas, įrašytas į magstrato knygą - pamatų klojimo ceremonijos aktas, kuriame nurodomas vyriausiojo mūrininko, kuris tikriausiai buvo ir pastato architektas, pavardė - Benediktas Choinauskas. Iš pradžių Rotušė buvo gotikinės architektūros, vieno aukšto, su nedideliu bokštu, tačiau iki XVI a. pabaigos ji buvo perstatyta: užstatytas antras aukštas, sumūrytas aštuonių aukštų bokštas. Pirmame aukšte buvo prekybinės ir antraeilės patalpos. Šiaurinėje jo pusėje buvo krautuvės, antrame aukšte - miesto magistrato posėdžių salė, teismo salė, kanceliarijos burmistro ir kiti kambariai. Dviaukščiame bokšto rūsyje buvo kalėjimas. Rotušė buvo miesto administracinis, prekybinis, ekonominis centras. Joje posėdžiavo magistratas - burmistro vadovaujama miesto taryba ir vaito suolininkų teismas. Magistrantas rūpinosi visa miesto administracija bei verslo organizavimu.

XVII a. vid. - XVIII a. pr. pastatas buvo remontujamas. Trūkstant lėšų vakarinis pastato trečdalis visai nugriautas, patalpos iš dalies perplanuotos. Po trečio valstybės padalijimo, 1795 m. Kauno Rotušės, kaip miesto administracinio centro, reikšmė sumenko, miesto valdymui didelės įtakos ji nebeturėjo. 1824 m. Rotušė buvo paversta pravoslavų cerkve, vėliau sandėliu. Jos paskirtis keitėsi iki pat 1967 m., kuomet pristatytas projektas Rotušės restautravimui ir pritikymui santuokų rūmams, kurie buvo atidaryti 1973 m. Šiuo metu Rotušėje ne tik sudaromos santuokos, bet ir priimami garbingi miesto svečiai, pasirašomos sutartys, vyksta oficialūs renginiai. Kauno rotušė vadinama "Baltąja gulbe", yra centrinis senamiesčio pastatas, per daugelį metų tapęs miesto simboliu.

 3. Perkūno namas

Aplankęs Perkūno namą sužinosi, kad... 

Perkūno namas tai senas, originalus  gotikinės architektūros paminklas, pastatytas XV a. II pusėje. Pastatas mūrinis, su puoštu frontonu ir erdviais rūsiais. Tikroji namo  paskirtis nežinoma. Pasakojama legenda apie pastato sienoje rastą dievo Perkūno skulptūrėlę, apie čia amžinąją ugnį kūrenusias vaidilutes, tačiau tyrinėtojų  surasta gausi radinių kolekcija byloja, kad tai buvusi prekybinė būstinė ir priklausiusi Hanzos pirkliams. Greičiausiai ir patys namai pastatyti prekybos reikalams, o Perkūno vardas suteiktas vėliau, pabrėžiant Kauno pirklių nepriklausomumą nuo užsienio ir galbūt norint pagerbti senosios lietuvių tikybos tradicijas. Žmonės tikėjo, kad jis buvo pastatytas ant senos šventyklos, skirtos dievui Perkūnui.

Adomas Mickevičius - 1819-1823 metais mokytojavo Kauno apskrities mokykloje (dabartinėje Kauno jėzuitų gimnazijoje). 1955 m., minint A.Mickevičiaus 100-ąsias mirties metines, mokyklai buvo suteiktas poeto vardas, 1956 m. įsteigtas memorialinis muziejus. Iki šių dienų gimnazija brangina jo atminimą: įsteigta A.Mickevičiaus vardo klasė, stendai gimnazijos antrajame aukšte. 1998 m., minint Adomo Mickevičiaus gimimo 200-ąsias metines, Perkūno name įrengta nauja poeto jaunystę, mokytojo darbą Kaune, brandžios kūrybos pradžią reprezentuojanti ekspozicija.

Prie Perkūno namo Jūsų lauks viduramžių pirklys Bernardas Bitneris, kuris:

  • papasakos apie Hanzos pirklių gudrybes,  
  • supažindins su Perkūno ir deivių garbinimo ypatumais,
  • pamokys viduramžių šokių žingsnelių...

Darbo laikas: V 10:00-16:30 val., kitu metu pagal susitarimą.

Bilietų kainos: suaugusiems 2 Eur; moksleiviams - 1 Eur.

www.perkunonamas.lt

4. Vilniaus gatvė

Tai seniausia miesto gatvė. Yra išlikusių pastatų iš XVI a., kai kurie rekonstruoti. Daugelis patatų prie šio kelio buvo mediniai, vėliau atsirado turtingų miestiečių plytinių namų. Išskirtiniai pastatai šioje gatvėje: gotikinė Kauno archikatedra bazilika, turtingų miestiečių namai menantys XVI amžių, tarpukario istorinė Lietuvos prezidentūra. Šieje gatvėje įsikūrę daug restoranų ir kavinių, vasarą vyksta renginiai.

5. Laisvės alėja

Laisvės alėja - pagrindinė 1,6 km ilgio Kauno gatvė, jungianti Senąją ir Naująją miesto dalis. Suplanuota dar 1847 m., kaip plati dviejų važiuojamųjų dalių gatvė, kurios viduryje driekėsi pėsčiųjų takas, 1982 m. oficialiai paskirta tik piestiesiams. "Laisvės alėjos" pavadinimas suteiktas 1919 m. vasario 16 d., pirmųjų Lietuvos nepriklausomybės metinių proga. Laisvės alėjos pradžia ir pabaiga tiksliai parodo rytų ir vakarų krypis. Joje auga 577 medžiai. Laisvės alėjoje gausu restoranų, kavinių, rengiami įvairūs renginiai ir pasirodymai.

6.Lietuvos Aviacijos Muziejus (LAM)

LAM kolekcijoje beveik 20 tūkstančių eksponatų (tarp jų per 40 skraidymo aparatų), o ekspozicijos plotas siekia 4700 kvadratinių metrų. Didelių gabaritų orlaiviai bei Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika eksponuojama 2 ha ploto atviroje lauko aikštelėje. 

Darbo laikas:

I - VI 09:00 - 17:00

Kaina: suaugusiems - 1,60 EUR, vaikams,studentams, senjorams - 0,80 EUR.

7. Pažaislio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo pas Elžbietą bažnyčios ir Kamaldulių vienuolyno pastatų ansamblis

Tai vienas gražiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų Šiaurės rytų Europoje, vadinamas "baroko perlu". Šventovės statymą XVII a. vienuoliams kamalduliams finansavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris, vienas įtakingiausių epochos veikėjų Kristupas Žygimantas Pacas. Ansamblio statybai ir projektavimui K. Ž. Pacas pasikvietė italų architektą Džiovani Batista Frediano, puošė Lombardijos skulptūros meistrų lipdiniais ir tapytojo Mykolo Arkengelo Palonio freskomis. Miškingą vietovę ant dešiniojoNemuno kranto K. Ž. Pacas nupirko iš Kauno žemės teisėjo Samuelio Oborskio. Neužbaigęs statybos, K. Ž. Pacas mirė, tolimesnį statymą finansavo Pacų giminaičiai, Vilniaus vyskupai.

1812 m. Rusijos - Prancūzijos karo meu Napaleono armijos kariai vienuolyną apiplėšė. Po 1831 m. sukilimo, caro Nikalojaus I įsakymu vienuolynas buvo uždarytas ir perduotas rusų stačiatikiams. Kamalduliai buvo ištremti, o jų turtas konfskuotas. 1832 m. visas Pažaislio vienuolyno turtas perduotas naujai įkurtam stačiatikių Uspensijos vienuolynui.

1992 m. birželio 15 d. Pažaislio vienuolynas grąžintas Šv. Kazimiero kongregacijos seserims. Čia imtos rengti rekolekcijos įvairioms žmonių grupėms, vasaromis vyksta stovyklos. Nuo 1996 m. kiekvieną vasarą vyksta tarptautiniai Pažaislio muzikos festivaliai. Nuo 2011 m. atidarytas sakralinis Pažaislio vienuolyno ansamblio muziejus, vyksta edukacinės programos. 

Šalia Pažaislio vienuolyno muziejaus fundatorius K. Ž. Pacas atvykstantiems svečiams pastatė atskirą pastatą, kuriame šiandien veikia svetingumo kompleksas "Monte Pacis". Jame teikiamos maitinimo, apgyvendinimo, edukologinės, pramoginės paslaugos.

Ansamblio lankymas: II-V 10:00-17:00 val., VI 10:00-16:00 val.

Bilietų kaina: suaugusiems 4 Eur; moksleiviams, senjorams 2 Eur; vaikai iki 6 m. įleidžiami nemokamai.

8. A. Gedmanto Namas.

1927 m. Lietuvos kariuomenės kapitono, Šaulių sąjungos štabo adjutanto Antano Gedmanto namas, kurio pirmajame aukšte buvo įkurta krautuvėlė, o antrame aukšte – 4 karininko šeimos gyvenamieji kambariai. Šiame aukšte įrengta uždara galerija, namo stoglangiai puošti saulės spindulių motyvais, išlikę daug autentiškų elementų.

Adresas:

Žemuogių g. 2, Kaunas

Darbo laikas:

I - VI 09:00 - 17:00

Kaina: suaugusiems 2 Eur, moksleiviams, senjorams 1 Eur.

8. Kauno centrinis paštas

1930 – 1932 m. statyti Centrinio pašto rūmai – vienas iš svarbiausių tarpukario laikotarpio reprezentacinių statinių, tuometinis ryšių centras. Tai itin svarbus „tautinio“ stiliaus modernistinės architektūros simbolis. Lietuviškumo siekiai atsispindi perteikiant liaudiškus medžio drožinius – langų apvadais ir karnizais iš cemento. Interjere tautiniu audimų raštu išdėliotos keraminių plytelių grindys. Arch. Feliksas Vizbaras.

Darbo laikas: 

I - V 08:00 - 17:00

VI - VII 9:00 - 14:00

9. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Muziejus įsteigtas 1921 m.  - didžiausias dailės muziejus Lietuvoje. Tai vienintelė vieta, kurioje lankytojai gali susipažinti su Lietuvos daile nuo viduramžių iki šių dienų. Jame sukauptas beveik visas žymaus lietuvių dailininko, kompozitoriaus M. K. Čiurlionio kūrybos palikimas. Galerijos patalpose eksponuojami lietuvių menininko tapybos ir grafikos darbai. Muzikos salėje galima pasiklausyti M. K. Čiurlionio muzikos kūrinių įrašų. Muziejuje rengiamos dailės, liaudies meno, kultūros istorijos, numizmatikos parodos, organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai: vaikų ir profesionalių atlikėjų koncertai, knygų pristatymai, spektakliai, seminarai ir kt.. Veikia vaikų "Meno laboratorija".

Darbo laikas: II-III 11:00-17:00 val., IV 11:00-19:00 val., V-VII 11:00-17:00 val.

Bilieto kaina: suaugusiems 4 Eur; moksleiviams ir senjorams 2 Eur.

10. IX forto muziejus

IX-tas fortas buvo pastatytas 1903-1911 m., įgyvendinant Rusijos imperatoriaus Aleksandro II potvarkį Kauno tvirtovei statyti. Pokario metais IX-ojo forto teritorijoje įkurtas sunkiųjų darbų kalėjimas, o 1940-1941 m. forte veikė NKVD kalėjimas. 1958-1959 m. Kauno IX forte buvo kuriamas muziejus, keturiose kamerose parengta ekspozicija apie hitlerių okupantų vykdytus nusikaltimus Lietuvoje. 1991 m. atidengta stela, nacių okupacijos metu nužudytiems žydams atminti. Nuo 1996 m. atidaryti IX forto gynybinės sienos tuneliai yra populiariausia muziejaus dalis.

Darbo laikas:

Balandžio-spalio mėn. I, III-VII 10:00-18:00 val.

Lapkričio-kovo mėn. III-VII 10:00-16:00 val.

Bilieto kaina: suaugusiems 3 Eur; moksleiviams, studentams, būtinosios tarnybos kariams, pensininkams 1,5 Eur.

http://www.9fortomuziejus.lt 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LANKYTINOS VIETOS

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PARKAI:

Kauno marių regioninis parkas

Kauno marių regioninis parkas įsteigtas 1992 m. siekiant išsaugoti unikalų marių tvenkinio kraštovaizdį, didžiąsias atodangas, užlietas Nemuno intakų žiotis, unikalų Pažaislio vienuolyno architektūrinį kompleksą, Kauno marių gamtinės ekosistemos stabilumą. Kauno marios pradėjo formuotis 1959 m., užliedamos Rumšiškių miestelį. Tai didžiausias dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje. Prie marių, netoli Rumšiškių, įkurtas Lietuvos liaudies buities muziejus, pakrantėse įkurtos poilsiavietės.

Miškininkų g. 2, Vaišvydava, Kauno r.

Tel. (8 37) 383 070

www.kaunomarios.lt

Botanikos sodas

Vytauto didžiojo universiteto Kauno botanikos sodas įsteigtas 1923 m, Aukštojoje Fredoje, Kaune. Sode auga 8653 augalų rūšys, veislės ir formos. Veikia botanikos muziejus, biblioteka, herbariumas, 3 laboratorijos, oranžerijos, šiltnamiai.

Ž. E. Žilibero g. 6

Tel.: (8 37) 390 033

http://botanika.vdu.lt/

Ramybės parkas

1847-1959 m. buvusių pagrindinių miesto kapinių vietoje šiandien esančiame Ramybės parke įkurta mečetė bei Tremtinių ir rezistencijos muziejus, paminklai birželio sukilimo aukoms atminti, Kovotojų už Lietuvos laisvę Motinai, paminklinė lenta 1956 m. Vengrijos revliucijai ir Kaune kilusiai solidarumo akcijai paminėti.

Vytauto pr. 46, Kaunas

Ąžuolyno parkas

Ąžuolynas yra didžiausias miesto teritorijoje esantis ąžuolynas visoje Europoje, kurio plotas 84,42 ha. Ąžuolyną sudaro: Parodos kalno, Vytauto parko, Dainų slėnio, Adomo Mickevičiaus slėnio, Zoologijos sodo, S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro, KTU televizijos retransliacijos centro įrenginių teritorijos ir Žaliakalnio bei Aukštųjų Šančių žalieji plotai.

Sporto g., Kaunas

Nemuno salos (Karmelitų parkas)

Į salą, išsidėsčiusią Kauno centre veda 4 tiltai (pasroviui): Karmelitų tiltas, A. Mickevičiaus g. tiltas link Žalgirio arenos, Simono Daukanto pėsčiųjų tiltas (patenkamaiš S. Daukanto pėsčiųjų gatvės, Pėsčiųjų tiltas į Nemuno salą (ties Maironio gatve). Salos ilgis siekia apie 1,5 km.

Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas

Santakos parkas

Nemuno ir Neries upių santakoje esantis pakas užima 12,69 ha ploto ir yra mėgstama miestiečių bei miesto svečių laisvalaikio leidimo vieta. Šioje miesto dalyje vyksta renginiai, įkurtos vaikų žaidimų aikštelės ir stadionas, istoriniai miesto objektai - Kauno pilis ir Šv. Jurgio bažnyčia.

Panemunės šilas

Pušynas, esantis Aukštojoje Panemunėje, yra puiki vieta laisvalaikio praleidimui gamtoje. Į šį parką galima patekti per Trijų Mergelių pėsčiųjų tiltą. Parke auga saugomas gamtos paveldo objektas - Ąžuolo ir pušies draugystė.

Antakalnio parkas

Parko statusas teritorijai suteiktas 1997 m. Įrengta futbolo aikštė, modernūs sporto treniruokliai, automobilių stovėjimo aikštelė, vyksta bendruomenės renginiai.

Draugystės parkas

Draugystės parkas - Dainavos mikrorajone išsidėsčiusi teritorija, gyventojų mėgiama pasivaikščiojimo bei aktyvaus poilsio vieta. Parke įrengta žaidimų aikštelė, treniruokliai.

Kalniečių parkas

Parkas užima 20,7 ha teritoriją, tinkamas pasyviam poilsiui. Jo teritorijoje telkšo vandens telkinys.

P. Lukšio g., Kaunas

Kleboniškio miško parkas

Kleboniškio parkas vienas didžiausių mieste, jo miškas yra išsaugojęs daug laukinio miško bruožų, taip yra todėl, kad miško plotą iš vakarų ir šiaurės juosia Neries upė, todėl miško giluma apsaugota nuo lankytojų srauto ir sukelia neliestos laukinės gamtos įspūdį. Per mišką eina pėsčiųjų/dviračių takas, jungiantis Eigulių mikrorajoną su Narėpų kaimu. Kleboniškio miško parkas prasideda prie automagistralės Vilnius-Kaunas-Klaipėda ir tęsiasi iki Kleboniškio kaimo ir Neries upės.

Kleboniškio g., Kaunas

Kovo 11-osios parkas

Parkas suprojektuotas 1974 m., jo plotas - 2,65 ha. Jame įrengti takai, apšvietimas, vaikų žaidimų aikštelė.

Kovo 11-osios g., Kaunas

Neries krantinės parkas

Neries krantinės parkas yra Kauno miesto vakaruose. Parkas įkurtas tarp Petro Vileišio ir Varnių tiltų, šalia Neries upės bei Neries krantinės gatvės. Parko statusas suteiktas 1997 m., plotas - 20,7 ha.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GALERIJOS:

Kauno paveikslų galerija

Galerija atidaryta 1979 m. Ji buvo skirta vieno žymiausių lietuvių kolekcininkų - M. Žilinsko Kauno miestui dovanotai kolekcijai. Paaiškėjus, kad visi jos eksponatai šiame pastate netilps, pradėti projektuoti nauji rūmai.

Šiandien Kauno paveikslų galerijoje rengiamos lietuvių ir užsienio dailininkų parodos, eksponuojama šiuolaikinė Lietuvos dailė, pasaulio lietuvių dailė.

Daugiau informacijos rasite: www.ciurlionis.lt

Mykolo Žilinsko dailės galerija

Mykolo Žilinsko galerija pastatyta 1989 m. yra didžiausias M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinys. Čia eksponuojami užsienio dailės rinkiniai, kaupiami muziejuje nuo pat M. K. Čiurlionio dailės galerijos įkūrimo. Senuosius muziejaus užsienio dailės rinkinius išsamiai papildo žymaus lietuvių kolekcininko ir meno mecenato Mykolo Žilinsko (1904-1992) dovanoti kūriniai. Muziejuje lankytojai gali apžiūrėti Senovės pasaulio dailės ekspoziciją su Senovės Egipto kultūros paminklų kolekcija bei antikine keramika ir romėnų stiklo dirbiniais bei monetomis, XVI-XX a. Europos vaizduojamosios dailės kūrinius, XII-XX a. Pasaulio taikomosios dailės ekspoziciją. Taip pat muziejuje orgnizuojami įvairūs kultūriniai renginiai, edukacinės programos.

Daigiau informacijos rasite: www.ciurlionis.lt

Kauno fotografijos galerija

Senamiestyje įsikūrusi Kauno fotografijos galerija, po rekonstrukcijos duris atvėrė 2010 m. 200 kvadratinių metrų moderni erdvė yra viena iš didžiausių ir svarbiausių parodų vietų ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, skirta klasikinei, tradicinei fotografijai bei inovatyviems šuolaikinio meno projekams.

Daugiau informacijos rasite: www.kaunasgallery.lt

Eglės galerja

Meno galerija, kurioje organizuojamos parodos, parduodami meno dirbiniai, rengiami koncertai.

Daugiau informacijos rasite: www.emm.lt

Tekstilininkų ir dailininkų gildijos galerija "Balta"

Nuo 2000-ųjų veikiančios tekstilininkų ir dailininkų organizacijos tikslas - šiuolaikinės meninės tekstilės vystymas ir populiarinimas Lietuvoje bei visame pasaulyje. Galerijoje "Balta" galima susipažinti su profesionaliojo meno kūriniais, gauti informacijos apie šiuolaikinę Lietuvos dailę ir tekstilės meną, kurioje gali pats tobulėti ir atrasti savo kūrybinį potencialą.

Daugiau informacijos rasite: www.tdg.lt

 Meno parkas

Viešoji įstaiga "Meno parkas" įkurta 1997 m. (steigėjas Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius). Galerijos veiklos sritys: profesionalių šiuolaikinių Lietuvos menininkų projektų ir parodų organizavimas Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavimas tarptautiniuose šiuolaikinio meno projektuose ir parodose.

Daugiau informacijos rasite: www.menoparkas.lt

Aukso pjūvis

Galerija "Aukso pjūvis" veikia nuo 2015 m., įsikūrusi Kaune, Verslo lyderių centre. Galerijos veiklos kryptys - reprezentuoti ir puoselėti klasikinės lietuvių dailės tradicijas, rodyti šiuolaikinio vaizduojamojo meno įvairovę. Šiandien čia rengiamos personalinės ir jungtinės šiuolaikinių lietuvių bei užsienio menininkų kūrybos parodos. Per pirmuosius 7 veiklos metus jau surengta daugiau nei 80 profesionalių autorių tapybos, grafikos, fotografijos, juvelyrikos, tekstilės, stiklo meno ir keramikos parodų.

Daugiau informacijo rasite: www.auksopjuvis.lt

VDU Menų galerija "101"

Vytauto Didžiojo universiteto Menų galerija "101" įkurta 2008 m. Ši meno erdvė, kurios veikla grįsta ne pelno siekiančiais projektais, skirta ne tik universiteto akademiniei bendruomenei, bet ir kultūrinei Kauno publikai.

Galerijos misija - remti ir stiprinti universiteto mokymo, tyrimo ir aptarnavimo tikslus. Galerijoje pristatomi įvairias meno kryptis atstovaujantys Lietuvos ir užsienio šalių kūrėjai; taip pat plačiai transliuojamos viešosios programos: organizuojamos paskaitos, seminarai, leidinių pristatymai, performansai, kūrybinės dirbtuvės, kino ir video meno kūrinių peržiūros, gyvo garso muzikos renginiai.

Daugiau informacijos rasite: www.galerija101.lt

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 MALDOS NAMAI

 Šv. Pranciškaus Ksaverio bažnyčia ir jėzuitų vienuolynas

Šv. Pranciškaus Ksaverio bažnyčia puošniu šiauriniu fasadu žvelgia į Rotušės aikštę, šalia rytinio bažnyčios šono glaudžiasi Jėzuitų vienuolyno, o pre vakarinio - Jėzuitų gimnazijos pastatai. 1666 m. pradėta statyti bažnyčia, kurią po dviejų metų sunaikino gaisras. Nepaisant to, darbai buvo tęsiami. Galiausiai 1720 m. buvo baigti pagrindiniai statybos darbai, 1722 m. - pašventintas didysis Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčios altorius, tačiau 1732 m. Kauną, o kartu ir Jėzuitų bažnyčią vėl nusiaubė gaisras.

Šv. Prancikaus bažnyčia su vienuolyno ir kolegijos pastatais Lietuvoje jėzuitams grąžinta 1990 m. vasario 2 d., o 1992 m. rugpjūčio 30 d. bažnyčia atšventinta. Restauruojant siekta atkurti XVIII a. vidurio interjerą, išsaugant kai kuriuos prieškario dekoro elementus. Šviesioje erdvioje bažnyčioje balkšvai dažytų skliautų bei sienų ir spalvingo didžiojo altoriaus kontrastas įtaigus ir prasmingas.

Nuo apžvagos aikštelės, esančios ant Jėzuitų bažnyčios stogo, atsiveria Rotušės aikštės, o taip pat visas senamiesčio panoramos grožis. Jėzuitų vienuolyno terasa atvira lankytojams geru oru.Telefonai pasiteiravimui ir užsakymams: + 370 614 49310. Įėjimas per Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčią. Kaina 1.45 Eur suausgusiems, 0.72 Eur vaikams. Prieš apsilankant susisiekite iš anksto.

Rotušės a. 7,8,9, Kaunas

 Kauno kunigų seminarija

Kauno kunigų seminarija - katalikų dvasininkus rengianti aukštoji mokykla, Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto padalinys. Po 1863 m. sukilimo Rusijos caro valdžia Žemaičių vyskupijos įstaigas, kunigų seminariją perkėlė į Kauną. Seminarijai atiduoti buvusieji bernardinų vienuolyno rūmai ir Šv. Jurgio bažnyčia.

Seminarijos pastatai gražiai suremontuoti ir aplinka sutvarkyta popiežiaus Jono Pauliaus II vizito išvakarėse. Šis vizitas buvo svarbus istorinis įvykis Kauno tarpdiecezinei kunigų seminarijai.

A. Jakšto g. 1, Kaunas

www.kks.lcn.lt

Švč. Trejybės bažnyčia (Seminarijos bažnyčia)

Bažnyčia pastatyta1624-1634 m. Kauno senamiestyje, Rotušės aikštės šiaurės vakariniame kampe. Jos išorės architektūra išliko mažai pakitusi ir atspindi XVII a. I-osios psės pranciškonų statyboms būdingą "gotikizuojantį" stilių: šventovė halinė, stačiakampio plano su žemesne presbiterija ir priestatais bei bokštu prie šono. Bažnyčios ir bokšto architektūroje yra Lietuvoje retų renesanso architektūros elementų.

Rotušės a. 22, kaunas

www.kks.lcn.lt

Ortodoksų katedra

XX a. pirmoje pusėje pastatyta bažnyčia garsėja auksinėmis ikonomis ir puikiu Madonos paveikslu (1530 m.), atvežtu iš Sudervės ortodoksų vienuolyno.

Vytauto pr. 38, Kaunas

Darbo laikas:

I - VII 09:00 - 17:00

Tel. Nr. (8 37) 209 563

Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia ir bernardinų vienuolynas

Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia - viena seniausių Kaune, pradėta statyti 1492-aisiais, išliko gotikinė, nepaisant po karų ir ypač gaisrų vykusių rekonstrukcijų. Ši vėlyvosios gotikos šventovė yra vienas iš penkių vienlaikių, 1495-1510 metais statytų paminklų, kurie sudaro originalų Lietuvos nacionalinės architektūros palikimą. Manoma, jog bažnyčios architektas buvo Mykolas Enkingeris (Dancingas), tas pats, kuris kūrė Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčias Vilniuje.

Papilio g. 7, Kaunas

www.kaunoarchivyskupija.lt

 Šv. Kryžiaus (karmelitų) bažnyčia

Kauno Šv. Kryžiaus bažnyčia, pastatyta 1685-1700 m., išsidėsčiusi šalia Nemuno, Gedimino gatvės pradžioje. Šalia bažnyčios - buvęs karmelitų vienuolynas. Šv. Kryžiaus bažnyčia - brandaus baroko ir neoklasicizmo derinys. 1770 m. ji atiduota basiesiems karmelitams. Italų meistrai bažnyčios vidų dekoravo freskomis, apie XIX a. pab. pastatyti bokštai. Viduje įrengti neoklasicizmo stiliaus altoriai, dviejuose iš jų yra dailininko E. Andrioli tapyti paveikslai, sakykla ir vargonai.

 Gedimino g. 1, Kaunas

www.karmelituparapija.lt

Šv. Mikalojaus bažnyčia ir benediktinų vienuolynas

Bažnyčia pastatyta XV a., įsikūrusi šiaurinėje senamiesčio dalyje. Tai vienintelis Lietuvoje asimetriško plano gotikinis, sakralinis pastatas. XVII a. bažnyčia buvo atiduota benediktinėms. Koplyčioje yra išlikę žvaigždiniai, o zakristijoje ir emoroje krištoliniai skliautai. Bažnyčioje saugomas miesto globėjo Šv. Mikalojaus paveikslas. 1948-1990 m. bažnyčioje buvo viešosios bibliotekos knygų saugykla. 1990 m. bažnyčia suremontuota ir grąžinta tikintiesiams, į vienuolyną grįžo benedktinių kongregacijos seserys. Iš senosios bažnyčios įrangos yra išlikęs Šv. Banedikto altorius, trys XVIII-XIX a. paveikslai.

Benediktinių g. 8, Kaunas

Evangelikų liuteronų bažnyčia

Bažnyčia pradėta statyti 1682-1683 m. barokinio ir romantinio stiliaus derinys, viena pirmųjų liuteronų bažnyčių Kaune.

Karaliasu Mindaugo pr. 3, Kaunas

Dievo Kūno bažnyčia ir dominikonų vienuolynas

Dominikonai Kaune pradėjo kurtis XVII a. pirmojoje pusėje. Tai buvo elgetaujantis ordinas, veikiantis pagal Šv. Augusto (Aurelijaus) regulą, ypač didelį dėmesį skyręs studijoms. Dominikonų pradininku Kaune laikomas Kauno miesto suolininkas Dominykas Narkevičius, kuris 1631 m. birželio 1 d. testamentu pažadėjo dominkonams dovanoti mūrinį namą didžiojoje Vilniaus gatvėje su sąlyga, kad per dešimtmetį jie įsikurtų Kaune.

Barokinio stiliasu Dievo Kūno bažnyčia įkurta Kauno senamiestyje, pastatyta 1682-1690 m. Jos fasadą puošia apskrta Jėzaus mozaika. Bažnyčia buvo trinavė, kryžiaus formos. Seniau šventovė turėjo tris bokštus, tačiau sovietmečiu jie buvo nugriauti. Bažnyčią ir vienuolyną juosia 2,5 m aukščio tvora.1996 m. gruodžio 23 d. Dominikonų vienuolyno ir bažnyčios ansamblis įrašytas į Kultūros paveldo objektų registrą.

Vilniaus g. 31, Kaunas

 Mečetė

Pastatyta 1930 m. Tai vienintelis V. Michnevičiaus ir A. Netyksos  "rytietiško stiliaus" kūrinys ir vienintelė mūrinė mečetė Lietuvoje. Virš maldų salės iškyla kupolas, pastato kampe stovi aukštas ir į viršų leknėjantis keturkampis boštas - minaretas.

Totorių g. 3, Kaunas

 Sinagoga

Sinagoga pastatyta 1871 m. pagal architekto U. Golinevičiaus projektą, įkurta šalia centrinės Kauno miesto dalies. Pastato išorė puošnesnė nei tradicinių sinagogų. Interjeras dekoruotas žydų menui būdingais augalų ir gyvūnų motyvais.

E. Ožeškienės g. 13, Kaunas

www.kaunasjews.lt

Vytauto bažnyčia (Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia)

Tai seniausia ankstyvosios gotikos bažnyčia Kaune, savito eksterjero paminklas. Jame dominuoja monumentalus 28 m aukšto bokštas. Pasak jėzuito istoriko Alberto Vijūko Kojelavičiaus, Vytautas Didysis šią bažnyčią, kuria kiek vėliau pradėjo rūpintis pranciškonų vienuoliai, pastatydino 1400 metais. Todėl šventovė iki šiol pagal susiklosčiusią tradiciją dažniausiai vadinama Vytauto Didžiojo vardu. Seniausias Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčios interjeras, menantis gotikos, renesanso, baroko ir XIX a. laikus, neišliko. Dabartinio interjero dekoras ir įranga pradėti kurti 1920 m. Per visą XX a. antrąją pusę vis nauji sumanymai keitė šventovės vidaus išvaizdą iki pačios XX a. pabaigos.

Aleksoto g. 3, Kaunas

http://vytautiene.lcn.lt/

Šv. Gertrūdos bažnyčia

Tai nedidelis sakralinis pastatas - vienas savičiausių Lietuvos gotikos architektūros paminklų, išsidėsčiusių Kauno senamiesčio rytuose. Bažnyčia pastatyta XV a. pab. - XVI a. pr. Pati didžiausia sakralinė vertybė - tai kryžius su Nukryžiuotojo skulptūra, nuo seno garsėjęs tikinčiųjų patiriamomis malonėmis. Šalia bažnyčios įkurta žvakių šventovė, kur visi norintys gali uždegti žvakę, negestančią 7 paras.

Laisvės al. 101a, Kaunas

www.svgertruda.lt

Šv. Mykolo arkangelo bažnyčia (Soboras)

Kauno Šv. Mykolo arkangelo bažnyčia statyta 1891-1895 m., tų pačių metų rugsėjo mėn. konsekruota kaip stačiatikių šv. Petro ir Povilo katedra (soboras). Tai buvo reprezentacinis Kauno karinės tvirtovės neobizantinio stiliaus statinys. Jam naudotos brangios kokybiškos medžiagos, atlikta kruopšti apdaila. Vidinę erdvę dekoravo dailininkai iš Peterburgo. Dabar čia veikia katalikų bažnyčia.

Nepriklausomybės a. 14, Kaunas

Kauno paminklinė Kristaus Prisikėlimo bažnyčia

Tai didžiausia Baltijos šalyse bazilikinė bažnyčia. XX a. pr. sumanyta pastatyti bažnyčią kaip Lietuvos nepriklausomybės paminklą. 1932-1940 m. statybos darbus nutraukė sovietų okupacija ir II pasaulinis karas. Po karo bažnyčia paversta radijo gamykla. 1990 m. ji grąžinta tikintiesiems. Bažnyčios architektūra monumentali, lakoniška. Didžiojo bokšto aukštis - 70 m. Galima pasikelti ant bažnyčios stogo esančios apžvalgos aikštelės ir pamatyti Kauno miesto panoramą. Ant Kristaus Prisikėlimo bažnyčios stogo įrengta atvira terasa ir Šiluvos Švč. Mergelės Marijos koplyčia.

Žemaičių g. 31 A, Kaunas

www.prisikelimas.lt

 Pažaislio Švč. Mergelės Marijos apsilankymo pas Elžbietą bažnyčios ir Kamaldulių vienuolyno pastatų ansamblis

Žiūrėti LANKYTINŲ VIETŲ DEŠIMTUKAS (7)

T. Masiulio g. 31, Kaunas

www.pazaislis.org

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MUZIEJAI:

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Žiūrėti LANKYTINŲ VIETŲ DEŠIMTUKAS (8)

V. Putvinskio g. 55, Kaunas

www.ciurlionis.lt

Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus

Žiūrėti LANKYTINŲ VIETŲ DEŠIMTUKAS (9)

V. Putvinskio g. 64, Kaunas

www.ciurlionis.lt

IX forto muziejus

Žiūrėti LANKYTINŲ VIETŲ DEŠIMTUKAS (10)

Žemaičių pl. 73,Kaunas

www.9fortomuziejus.lt

Vytauto Didžiojo karo muziejus

Tai vienas seniausių muziejų Lietuvoje. Kaunui tapus laikinąja sostine, 1919 m. generolo leitenanto Prano Liatuko įsakymu imta kurti Karo muziejų. 1921 m. sausio 22 d. įsakymas Nr. 17 kariuomenei skelbė, kad "kuriamas karo muziejus turi prakilnų ir garbingą tikslą - pagaminti būsiančioms kartoms amžiną paminklą to, kaip Lietuva, per amžius priešų varginta, numetė vergijos pančius ir su ginklu rankose, per skausmus ir kovas pasiekė neprlausomybės". Muziejus iškilmingai atidarytas 1921 m. vasario 16 d., kai Lietuvos Respublika šventė 3-iąsias Nepriklausomybės metines.

Šiandien muziejus kaupia, saugo, restauruoja, tiria ir propaguoja lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės kovų už laisvę ir nepriklausomybę paminklus, eksponatus, kurie pasakoja apie Lietuvos istoriją, ginklų bei karinės atributikos evoliuciją, materialinės ir dvasinės kultūros vertybes, supažindinančias su Lietuvos ir kitų valstybių istorija, karybos menu nuo seniausių laikų iki mūsų dienų.

K. Donelaičio g. 64, Kaunas

www.kariuomene.kam.lt/lt/karo_muziejus.html

Kauno miesto muziejus

Kauno miesto muziejus yra pagrindinis ir seniausias miesto muziejus, tęsiantis pirmojo muziejaus Kaune, atidryto 1897 m. bei vadinto Mokslo ir pramonės muziejaus vardu, pagrindines veiklos kryptis. Muziejus atkurtas 2005 m. spalio 20 d. Pirmoji jo paroda buvo "Iš muziejaus rinkinių...", kurioje eksponuoti gotikos, renesanso, baroko bei XIX a. dailės kūriniai. Šiandien Kauno miesto muziejus supažindina lankytojus su miesto istorija, politinio, kultūrinio gyvenimo aspektais, reikšmingiausiais vietovės faktais.

Muziejuje organizuojamos ekskursijos, edukacinės programos.

Rotušės a. 15, Kaunas

www.kaunomuziejus.lt

Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejus

1936 m. pradėtas kurti Lietuvos farmacijos muziejus. 1973 m. įrengta pirmoji ekspozicija, pavadinta "Museum Pharmaceuticum Lithuaniae". 1985 m. Lietuvos farmacijos istorijos muziejus ir Medicinos istorijos muziejus buvo sujungti į vieną. Nuo 1987 m. muziejus veikia rekonstruotame XVI amžiaus name Rotušės a. 28. Čia eksponuojami Lietuvos ligoninių, vaistinių ir farmacijos įmonių įrengimai ir baldai, medicinos prietaisai, dokumentai, medikų ir farmacininkų asmeniniai daiktai.

Rotušės a. 28, Kaunas

Keramikos muziejus

Keramikos muziejus atidarytas 1978 m. Kauno Rotušės rūsiuose. Čia lankytojai gali susipažinti su senosios Kauno keramikos (XV-XIX a.) ekspozicija bei šiuolaikinės Lietuvos keramikos kūriniais, kuriems skirtos trys salės ir vestibiulis. Vienoje salių nuolatos vyksta įvairios keramikos, stiklo, porceliano parodos, jose savo darbus pristato ne tik garsūs bet ir jaunieji menininkai iš Lietuvos ir užsienio valstybių.

Rotušės a. 15, Kaunas

www.ciurlionis.lt

M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus

1969 m. priimtas Ministrų tarybos nutarimas įkurti solisto Kipro Petrausko memorialinį muziejų Žaliakalnyje. Pirmoji ekspozicija pristatyta 1977 m. sausio 31 d. 1994 m. K. Petrausko memorialinis muziejus pervadintas į Miko ir Kipro Petrauskų lietuvių muzikos muziejų. Pastatas 2001 m. įtrauktas į LR nekilnojamų kultūros vertybių registro statinių sąrašą.

2009 m. spalio 2 d. po renovacijos atidarytas memorialinis Kipro Petrausko butas. Jame lankytojai gali apžiūrėti tris memoriainius kambarius: svetainę, K. Petrausko kabinetą ir jo žmonos, E. Žalinkevičaitės-Petrauskienės, kambarį. Šiuo metu jau įrengtos namo istorijos ir Petrauskų genealoginio medžio ekspozicijos bei laikina K. Petrausko kūrybos paroda. Numatoma įrengti informatyvias operos solisto K. Petrausko gyvenmo, kūrybos ir laisvalaikio ekspozicijas. Pirmame ir antrame aukštuose įrengtose parodų salėse eksponuojamos įvairios parodos.

K.Petrausko g. 31, Kaunas

www.kaunomuziejus.lt

VII forto muziejus

Kauno tvirtovės VII fortas - XIX a. pabaigos gynybinis įtvirtinimas, tapęs paskutiniu mūriniu Kauno tvirtovės fortu. Kauno tvirtovės statybos prasidėjo 1882 m. Ji buvo svarbi siekiant sustiprinti Rusijos Imperijos vakarinį pasienį. 1924-1940 m. atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, VII fortas prarado karinę funkciją, jame įsikūrė Lietuvos centrinis valstybės archyvas. Antrojo pasaulonio karo metu forte buvo įkurta pirmoji koncentracijos stovykla nacių okupuotose teritorijose. Forte ekspozicija pradėta kurti 2011 metais.

Šiandien ekspozicija užima 5 kareivinių kazematus. Pirmajame kazemate pateikiama forto įgulos istorija - dalinių ginkluotė, uniforma, skiriamieji ženklai, eksponuojamas Rusijos Imperijos - Prūsijos karalystės autentiškas pasienio stulpas. Antrajame kazemate - artilerijos šaudmenų kolekcija. Uniaklūs šios kolekcijos eksponatai - tai akmeninis viduramžių pabūklo sviedinys, pirmosios graižtvinės artilerijos sviediniai, Kauno tvirtovės fortus griovusios 42 cm kalibro "Didžiosios Bertos" sviedinio dugnas, didžiausia pasaulyje laikomos Šaltojo karo laikų 24 cm minosvaidžio minos. Trečiasis kazematas lankytojus supažindina su forto istorija - čia pateikiami tvirtovės generalinia planai, VII forto planas, demonstruojamos skirtingų laikotarpių istorinės forto nuotraukos. Ketvitajame kazemate eksponuojamas pats stambiausiais muziejaus eksponatas - 1938 metų pavyzdžio 122 mm kalibro haubica M-30. Šis eksponatas leidžia iš arti susipažinti su artilerijos pabūklu, jo konstrukcija bei veikimo principu. Paskutiniame ekspozicijos kazemate demonstruojamos kilnojamosios parodos.

2014 m. VII forto pirmajame šaudmenų sandėlyje buvo atidaryta naujoji muziejaus ekspozicija "VII fortas: Lietuviška tragedija". Ekspozicijoje nagrinėjami trys pagrindiniai segmentai, atskleidžiantys skirtingus žydų genocido Lietuvoje aspektus: pristatoma nacių propaganda, Tautinio Darbo Apsaugos bataliono vaidmuo, aptariami įvykiai VII forte.

 Archyvo g. 61, Kaunas

www.septintasfortas.lt

Lietuvos aviacijos muziejus

Muziejus įkurtas 1990 m. vasario 19 d. Lietuvos aviatorių pastangomis, siekiant atspindėti turtingą Lietuvos aviacijos istoriją. 1991 m. vasarą muziejus perėmė Lietuvos kultūros fondo ir aviacijos veteranų atstatytas transatlantinių lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno gimtąsias sodybas Klaipėdos ir Šilalės rajonuose. 2001 m. kovo 13 d. muziejaus ekspozicija atvėrė duris lankytojams. Muziejaus rinkiniuose kaupiami technikos eksponatai. Didžioji jų dalis yra Lietuvos aviacijos paminklai. 2007 m. pabaigoje muziejuje buvo daugiau nei 18 000 eksponatų, tarp jų - 40 skraidymo aparatų, 18 000 aviacinių leidinių biblioteka, kurioje kaupiami įvairiomis kalbomis išleisti aviacijai skirti leidiniai.

Veiverių g. 132, Kaunas

www.lam.lt

Maironio lietuvių literatūros muziejus

Muziejus įsteigtas 1936 m. poeto, kunigo Jono Mačiulio-Maironio namuose, kuriuos jis nusipirko 1909-aisiais. Poetas gyveno aštuoniuose šio namo antro aukšto kambariuose. Praėjus ketveriems metams po poeto mirties, Maironio bute buvo įrengti ir atidaryti trys memorialiniai kambariai. Autentiškai butas restauruotas 1998 m. Šiuo metu muziejuje viskas atkurta taip, kaip Maironiui gyvenant.

Rotušės a. 13, Kaunas

www.maironiomuziejus.lt

Lietuvos liaudies buities muziejus

Tai vienas didžiausių (195 ha) ir daugiausiai eksponatų (149 pastatų ir daugiau nei 90 200 kilnojamų eksponatų) turintis etnografijos muziejus Europoje po atviru dangumi. Muziejus mena XVIII a. pab. - XX a. pirmos pusės visų Lietuvos regionų laikotarpį, valstiečių ir miestelėnų buitį, tradicijas. Muziejuje yra reengiamos tradicinės lietuvių šventės - Užgavėnės, Šv. Velykos, Joninės, Oninės.

L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės

www.llbm.lt

 AB "Stumbras" muziejus

"Stumbro muziejuje" apžvelgiama Lietuvos alkoholio vartojimo kultūros raida, atskleidžiamas įmonės vaidmuo šalies industrializacijos istorijoje. Lankytojai supažindinami su gamyklos istorija: 100 metų senumo pastatais, archyviniais dokumentais ir nuotraukomis. Eksponuojama su "Stumbru" susijusių istorinių daiktų kolekcija: gamybos procesais naudoti aparatai, etiketės bei tara. Muziejuje atvertas Mokylo Velykio, kuris tarpukariu buvo gamyklos bendraturtis, kabinetas su to meto autentiškais baldais. Muziejaus lankytojai turi išskirtinę galimybę pasivaikščioti po gamyklą ir pamatyti, kaip šiandien - šiuolaikinėje gamykloje - gaminami ir pilstomi "Stumbro" gėrimai.

K. Būgos g. 7, Kaunas

www.stumbras.eu

Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūra

Istorinės laikinosios sostinės Prezidentūros rūmų istorija prasidėjo nuo 1846 m. Iš pradžių tai buvo Kauno gubernatoriaus rezidencija, o Kaunui tapus laikinąja sostine čia gyveno trys Lietuvos prezidentai: Aleksandras Stulginskis, Antanas Smetona, Kazys Grinius. Prezidentūra 1998-2003 m. restauruota ir šiuo metu atvira lankytojams kaip Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinys. Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros pastatas 1990 m. buvo įtrauktas į istorijos paminklų sąrašą, o 2003 m. rugsėjo 9 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu jam patvirtintas kultūros paminklo statusas.

Vilniaus g. 33, Kaunas

www.istorineprezidentura.lt

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus

Tai vienintelis zoologijos muziejus Pabaltyje, kurio istorija ir veikla glaudžiai susijusi su Lietuvos gamtos mokslo raida ir prof. Tadu Ivanausku. Muziejaus ištakos fiksuojamos 1859-1861 metais. Šiuo metu datuojamos pirmosos muziejaus iškamšos, pagamintos T. Ivanausko ir jo tėvo Leonardo Ivanausko.

Muziejus įkurtas 1919 m. liepos 15 d. kaip gamtos tyrimo stotis prof. T. Ivanausko iniciatyva. Šiandien muziejuje veikia 7 moksliniai skyriai: Bestuburių, Entomologijos, Ichtiologijs, Herpetologijos, Ornitologijos, Mamologijos, Ekskursinis skyrius. Veikia 3 mokslinės laboratorijos - Bionalizės laboratorija, Biologinių preparatų dirbtuvės, Eksperimentinė taksidermijos laboratorija. Muziejuje taip pat yra respublikinis paukščių žiedavimo centras. Muziejus jungia filialus - Ventės rago ornitologinę stotį bei jos ekspoziciją, Žuvinto bei Čepkelių rezervatų muziejus bei Juodkrantės aplinkos tyrimų laboratoriją. Muziejaus rinkinyje daugiau nei 250 000 esksponatų: iškamšos, skeletai, šlapi preparatai, kailiai, odelės, anatominiai preparatai ir kt.

Laisvės al. 106, Kaunas

www.zoomuziejus.lt

Lietuvos sporto muziejus

Idėja kurti sporto muziejų kilo tarpukario Lietuvoje, tačiau prasidėjus sovietų, o vėliau nacių okupacijoms, planai liko neįgyvendinti. 1991 m. panaudojus Vytauto Didžiojo karo muziejaus sukauptą gausią medžiagą bei sporto veteranų dovanotus eksponatus, buvo oficialiai atidarytas Lietuvos Sporto  muziejus, kaip karo muziejaus padalinys. 1993 m. gruodžio 27 d. atidaryta ir ekspozicija. Šiandien ekspozicija supažindina su Lietuvos sporto istorija nuo ištakų iki šių dienų. Daugiausia vietos skiriama populiariausiai Lietuvoje sporto šakai - krepšiniui, tačiau neužmirštos ir kitos sporto šakos. 2006 m. balandžio 28 d. atidaryta Jono ir Jadvygos Ramanauskų cirko istorijos ekspozicija.

Sporto muziejaus rinkinyje sukaupta daugiau nei 6000 eksponatų. Nuolat eksponuojama daugiau nei 800 eksponatų.

Muziejaus g. 7, Kaunas

 P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus

1985 m. Kauno senamiestyje duris atvėrė liaudies muzikavimo istoriją ir instrumentus pristatantis Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus. 1983 m. kovo 4 d. muziejų įsteigė Vaidotas Albinas Stulga. Tai vienintelis Lietuvoje muziejus, skirtas liaudies muzikinei kultūrai. Muziejuje yra sukaupta virš 7000 eksponatų. Tai įvairiausi lietuvių, bendratautiniai ir kitų tautų muzikos instrumentai, garso įrašai, nuotraukos, laiškai, atvirukai, plakatai ir kita archyvinė medžiaga. Muziejaus bliotekoje saugoma virš 2000 leidinių. Muziejaus erdvėse organizuojami tarptautiniai festivaliai, koncertai, vakaronės, susitikimai su folkloro kolektyvais, nuolat rengiamos įvairios parodos iš muziejaus rinkinių ir kitų šaltinių, pristatoma fotomenininkų kūryba, privačių asmenų kolekcijos.

L. Zamenhofo g. 12/Kurpių g. 12, Kaunas

 www.kaunomuziejus.lt

 Muziejus neregiams (XXI a. katakombos)

Muziejų, įsikūrusį Šv. Mykolo Arkangelo (Įgulos) bažnyčios rūsiuose, sudaro aštuonios skirtingos dalys: brasta, landa, sodas, pirmas slenkstis, riba, antras slenkstis, fragmentai, atmintis. Ekspozicija yra visiškai nematoma, lankytojai gali ją tik pajausti per garso, lytėjimo bei uoslės pojūčius. Informacija lankytojams pateikiama Brailio raštu ir įprastais ženklais bei užrašais. Įveikti "XXI amžiaus kotakombų" labirintus gali pabandyti ir regintys lankytojai.

 Nepriklausomybės a. 14, Kaunas

 Sugiharos namai

Ekspozicija "Vizos gyvenimui" įkurta pastate, kuriame prieš II-ąjį pasaulinį karą rezidavo Japonijos konsulato (1939-1940) vicekonsulas Chiune (Sempo) Sugihara (1901-1986). 1940 liepos-rugpjūčio mėn. šis diplomatas žydų tautybės žmonėms iš Lietuvos, Lenkijos ir net Vokietijos išdavė Japonijos tranzitines vizas, kurios nuo holokausto išgelbėjo beveik 6000 žmonių gyvybių. Prie namo kadaise buvusius vartelius daugelis žydų vadino "Vilties vartais". 1940 m rugpjūčio 2 d. Lietuvoje visos užsienio pasiuntinybės buvo uždarybos, tačiau į Kauno "Metropolio" restoraną išsikėlęs Japonijos konsulatas ir toliau išdavinėjo vizas. Net prieš pat išvykimą iš Lietuvos, Kauno stotyje prie traukinio patformos buvo pastatytas stalelis, prie kurio Sugihara dar spėjo išduoti keletą dešimčių vizų.

Vaižganto g. 30, Kaunas

 Lietuvos švietimo istorijos muziejus

Muziejų Lietuvoje 1922 m. įkūrė Kauno miesto savivaldybė. Įkūrimo iniciatoriumi ir ilgamečiu vadovu buvo žymus pedagogas, vadovėlių autorius, visuomenės veikėjas Vincas Ruzgas (1890-1972). Nuo 1922 iki 1940 m. V. Ruzgo pastangomis muziejus tapo ne tik pedagogų kvalifikacijos kėlimo, jaunuomenės ugdymo, bet ir vienu iš to meto Kauno kultūrinio gyvenimo centrų.

II-ojo pasaulionio karo metais muziejus buvo uždarytas, o pokario laikotarpiu eksponatai buvo saugomi Kauno švietimo skyriaus patalpose. 1958 m. muziejus pavadinamas Respublikiniu pedagoginiu muziejumi, o jo ekponatai vėl tampa prieinami lankytojams. 1980 m. atidaroma ekspozicija, kurioje pirmą kartą nuosekliai apžvelgta švietimo raida Lietuvoje. 2002 m. pasikeitus steigėjui muziejus pervadintas kauno apskrities pedagoginiu muziejumi. Nuo 2010 m. liepos 1 d. muziejaus savininko teisės ir pareigos perduodamos Kultūros ministerijai. 2010 m. pavadintas Lietuvos švietimo istorijos muziejumi. Muziejaus saugyklose sukaupta per 50 000 ekponatų, atspindinčių Lietuvos švietimo istoriją.

Vytauto pr. 52, Kaunas

www.lsim.lt

Brangakmenių (gemologijos) muziejus

Muziejuje, kuris įkurtas 1996 m., eksponuojami brangieji, juvelyriniai ir retieji mineralai iš įvairių pasaulio radimviečių. Lankytojai supažindinami su brangakmenių įvairove, mineralų paslaptingumu, Žemės gelmėmis. Mūsų žemėje yra apie 3700 rūšių mineralų, iš kurių apie 300 naudojami juvelyrikoje. Didžioji dalis šių brangiųjų ir juvelyrinių mineralų rodoma muziejaus ekspozicijoje. Vienas iš vertingiausių muziejaus eksponatų - nauja berilo mineralo atmaina chromakvamarinas. Tai melsvos spalvos smaragdas. Šią vertingą mineralo atmainą atrado Brangakmenių muziejaus įkurėjas dr. Arūnas Kleišmantas. Prie muziejaus veikia brangakmenių tyrimo laboratorija, kurioje išrašomi brangakmenių ir juvelyrinių akmenų sertifikatai. Muziejaus vadovas A. Kleišmantas ekskursijos metu pasidalins įspūdžiais iš įvairių kelionių po pasaulio brangakmenių kasyklas.

Zamenhofo / Kurpių g. 13, Kaunas

http://www.tpl.lt 

 Vaikų literatūros muziejus

Muziejuje yra įrengtos kūrybinės dirbtuvės, galima atrasti kūrinių instaliacijų, gausu personažų kostiumų, o nuo 2014 m. pradžios atidaryta nauja, moderni ekspozicija. Ekspozicijoje - vaikų rašytojų knygos, rankraščiai, iliustracijos, memorialiniai daiktai.

K. Donelaičio g. 13, Kaunas

www.maironiomuziejus.lt

A. ir P. Galaunių namai

Muziejus atidarytas 1995 m., anksčiau namai priklausė dainininkės Adelės Nezabitauskaitės-Galaunienės (1895-1962) ir lietuvių profesionaliosios muziejininkystės pradininko Pauliaus Galaunės (1890-1988) šeimai. Jų lėšomis namas pastatytas 1932 m. Šiuose namuose ilgą laiką gyveno Nepriklausomybės akto signataras, diplomatas ir valstybės veikėjas Kazys Bizauskas (1892-1941). Šiandien memorialinė Adelės ir Pauliaus Galiaunų ekspozicija įrengta jų kambariuose, bibliotekoje. Čia eksponuojamos P. Galaunės surinktos grafikos, ekslibrisų, bibliofilinių knygų ir liaudies meno kolekcijos, draugijos "XXVII knugos mėgėjai" istorija. Muziejuje galima apžiūrėti ir Nepriklausomybės akto signataro Kazio Bizausko kambarį.

Vydūno al. 2, Kaunas

www.ciurlionis.lt

L. Truikio ir M. Rakauskaitės memorialinis muziejus

Memorialinis muziejus atidarytas 1994 m. spalio 10 d. bute-dirbtuvėje, kur nuo Antrojo Pasaulinio karo iki mirties gyveno ir kūrė dailininkas Liudas Truikys bei operos solistė Marijona Rakauskaitė. Muziejuje eksponuojami L. Truikio ir M. Rakauskaitės (1892-1975) memorialiniai daiktai, archyvas, L. Truikio scenografija, eskizai, Rytų dailės rinkinys.

E. Fryko g. 14, Kaunas

www.ciurlionis.lt

J. Zikaro memorialinis muziejus

Muziejus atidarytas 2001 m. lapkričio 18 d. skulptoriaus Juozo Zikaro 120-ųjų metinių proga. 1959 m. Alytė Zikaraitė pirmame namo aukšte, tėvo dirbtuvėje, įrengė nedidelį, pusiau slaptą muziejų, skirtą J. Zikaro darbams. Testamentu visą namą bei jame esančius tėvo darbus A. Zikaraitė paliko M. K. Čiurlionio dailės muziejui. Po jos ir jos vyro mirties muziejus šiame name įrengė J. Zikaro darbų ekspoziciją. Muziejų sudaro: šeimos gyvenamosios patalpos, dailininko dirbtuvė bei prie namo esantis sodelis.

J. Zikaro g. 3, Kaunas

www.ciurlionis.lt

Rezistencijos ir tremties muziejus

Tremties ir rezistencijos ekspozicija supažindina lankytojus su Lietuvos gyventojų kovomis už laisvę 1940-1990 metais. Daug dėmesio skiriama partizaniniam karui, lietuvių kančioms tremtyje, kalėjimuose, lageriuose, okupantų genocido faktams. Ekspozicija nuolat atnaujinama, papildoma. Tremties ir rezistencijos ekspozicijoje vedami edukaciniai užsiėmimai, ekskursijos.

Vytauto pr. 46, Kaunas

www.kaunomuziejus.lt

J. Gruodžio memorialinis muziejus

Muziejuje veikia kompozitoriaus, dirigento, pedagogo Juozo Gruodžio gyvenimą ir kūrybą liudijanti ekspozicija. Juozas Gruodis - pirmasis kompozicijos profesorius Lietuvoje, ėmęs kurti nacionalinę lietuvių kompozitorių mokyklą, vienas Lietuvos konservatorijos, Kompozitorių sąjungos steigėjų ir vadovų. Kompozitorius daug prisidėjo plėtojant dainų švenčių sąjudį, keliant muzikinės kultūros lygį.

Muziejus įdomus ne tik išlikusia autentiška namo išvaizda, pagrindinį įėjimą puošiančiomis medinėmis kolonomis, bet ir išlikusiu kompozitoriaus sodintu sodu, autentišku namo interjeru. Muziejuje įrengti du memorialiniai kambariai, apstatyti autentiškais baldais: vienas jų - kompozitoriaus darbo kambarys, kitas - kompozitoriaus ir jo žmonos Stasės Gruodienės svetainė. Dviejuose kambariuose įrengta ekspozicija, menanti apie kompozitoriaus gyvenimo ir kūrybos faktus. Muziejuje rengiamos edukacijos.

Salako g. 18, Kaunas

www.kaunomuziejus.lt

Atominis bunkeris

Atominis bunkeris įkurtas 6 metrai po žeme - sovietmečio civilinės saugos slėptuvėje. Bunkeryje rasite išskirtinius veikiančius Pirmojo pasaulinio karo, tarpukario, Antrojo pasaulinio karo, Šaltojo karo ir dabartinių laikų technikos eksponatus. Čia gausu nešiojamų prietaisų, skirtų nustatyti radiacinę ir cheminę aplinką bei didelė apsisaugojimo priemonių nuo daugelio pavojų įvairovė, sukaupta didžiausia dujokaukių kolekcija Baltijos šalyse.

 Surinkta kolekcija: generatoriai, medicinos instrumentai, radijo imtuvai, siųstuvai, pelengatoriai, telefonai, komutatoriai bei slapti įrašinėjimo prietaisiai, kurie buvo naudojami GRU, KGB, SPECNAZ ir kitų įslaptintų tarnybų, naudojusių grifą "slaptai".

Raudondvario pl. 164A, Kaunas

www.atominisbunkeris.lt

Sakralinis muziejus Pažaislio vienuolyno ansamblyje

 2011 m. Pažaislio kamaldulių vienuolyne atidaryta muziejinė ekspozicija ir edukacinė klasė, skliautiniame rūsyje įrengta maža kino salė. Vienuolyno paveldo muziejinės ekspozicijos pagrindas - dvasinės ir materialinės kultūros patirties ženklai, palikti čia gyvenusių ir gyvenančių vienuolijų: kamaldulių, ortodoksų, seserų kazimieriečių. Dėmesys skiriamas ir vienuolyno istorijai, atspindinčiai kultūrinių epochų valstybinio ir net politinio mąstymo raidos faktus.

T. Masiulio g. 31, Kaunas

www.pazaislis.org

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

APGYVENDINIMAS

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JAUNIMO NAKVYNĖS NAMAI:

The Monk’s Bunk  R Hostel                         R Hostel                                           Lux hostel

Laisvės al. 48-2, Kaunas                                 Vytauto pr. 83, Kaunas                    Laisvės al. 46, Kaunas

kaunashostel@gmail.com                               r_hostel@yahoo.com                       hotellux@gmail.com

Tel. (8 620) 99695                                           Tel. (8 690) 45329                             Tel. 8 696 02030

www.facebook.com/KaunasMonksBunk    www.r-hostel.lt                                  www.hostellux.lt

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KAIMO TURIZMO SODYBOS:

9 vėjai

Knygnešio P. Varkalos g. 44, Girininkų kaimas, Rokų sen., Kauno r.

Tel. 8 686 32171; 8 600 28653

sodyba9vejai@gmail.com

www.9vejai.eu

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

KEMPINGAI:

Kaunas Camp Inn                               Kaunas city camping

Raudondvario pl. 161 A                        Jonavos g. 51A, Kaunas

Tel. 8 602 33444                                   Tel. 8 618 09407

kaunas@campinn.lt                              camp@kaunascamping.eu

www.campinn.lt

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MOTELIAI:

Sandija***                                            Baltosios burės**                             

Jonavos g. 45, Kaunas                        M. Gimbutienės g. 35, Kaunas                       

Tel. (8 37) 370 422                               Tel. (8 37) 563 808                             

hotel@sandija.lt                                    motelis@jachtklubas.lt                         

www.sandija.lt                                      www.jachtklubas.lt                                                                                      

Tėvynė                                                Timėjas**     

Briedžių takas 1, Kaunas                    Beržų g. 2N, Ringaudų k., Kauno r.

Tel. (8 37) 380 042                              Tel. (8 37) 332 487 

restoranas@tevyne.lt                         restoranas@timejas.lt 

www.tevyne.lt                                     www.timejas.lt 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SVEČIŲ NAMAI:

Arkivyskupijos svečių namai                           Gralis                                              Domus Pacis                                                             

Rotušės a. 21                                                       Trumpoji g. 10                                 Papilio g. 9                                                  

Tel. (8 37) 322 597                                               Tel. (8 37) 209 373                         Tel. 8 682 47794                                                         

sveciunamai@kn.lcn.lt                                         info@restoranasgralis.lt                 info@domuspacis.lt                                                     

http://kaunas.lcn.lt/sveciunamai/lt/index.html       www.restoranasgralis.lt                 www.domuspacis.lt

 

Svečių namai                                                       Agota                                             Žemyn upe

Savanorių pr. 122A                                               Savanorių pr. 226                           M. Valančiaus g. 24

Tel. 8 686 31934                                                   Tel. (8 37) 312 930                         Tel. 8 687 31355

frugis@takas.lt                                                      www.sveciunamaiagota.lt              www.zemynupe.lt

www.guesthouselt.com                                                                                                               

       

Radharanė                                                           Pas Birutę                                      Mūsų dvaras

M. Daukšos g. 28                                                 J. Mateikos g. 28                             Jonavos g. 43B

Tel. (8 37) 320 800                                               Tel. (8 37) 734 090                           Tel. (8 37) 389 461

info@hotelmene.lt                                                                                                          www.musudvaras.lt

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VIEŠBUČIAI:

Amberton cozy****                              Best Western Santaka****          Daniela****  

V. Kuzmos g. 8                                      J. Gruodžio g. 21                          A. Mickevičiaus g. 28              

Tel. (8 37) 229 981                                Tel. (8 37) 302 702                        Tel. (8 37) 321 505

kaunas@amberton.lt                             office@santakahotel.eu                daniela@danielahotel.lt                       

www.ambertonhotels.com                    www.santakahotel.eu                    www.danielahotel.lt                                 

Hermis****                                            Kaunas****                                   Monte Pacis     

Savanorių pr. 404                                 Laisvės al. 79                               T. Masiulio g. 31                      

Tel. (8 37) 490 300                               Tel. (8 37) 750 850                        Tel. 8 655 95 185  

info@hermishotel.lt                               info@kaunashotel.lt                      info@montepacis.lt   

www.hermishotel.lt                               www.kaunashotel.lt                       www.montepacis.lt                                

Alanta***                                              Ibis***                                             Magnus***             

Alantos g. 33                                        Vytauto pr. 28                                  Vytauto pr. 25         

Tel. (8 37) 731 142                               Tel. (8 37) 265 600                          Tel. (8 37) 340 000   

hotel@alanta.lt                                      www.ibishotel.com                          info@magnushotel.lt     

www.alanta.lt                                                                                                www.magnushotel.lt                              

Metropolis***                                       Nakties magija***                           Pažaislis Park***                               S. Daukanto g. 21                                Skroblių g. 3                                     T. Masiulio g. 18E

Tel. (8 37) 205 992                               Tel. (8 37) 797 923                           Mob. tel. (8 614) 63664

metropolis@metropolishotel.lt              naktiesmagija@gmail.com               info@parkhotel.lt       

www.metropolishotel.lt                         www.naktiesmagija-hotel.lt              www.pazaislisparkhotel.eu                                                 

Ekoturizmo centras Babilonas***    Apple Economy hotel**                Kaunas City hotel**  

Žalioji g. 38A                                        M. Valančiaus g. 19                         Laisvės al. 90                           

Tel. (8 37) 202 545                              Tel. 8 698 03091                              Tel. (8 37) 220 220  

babilonas@babilonas.lt                       info@applehotel.lt                             info@kaunascityhotel.com 

www.babilonas.lt                                 www.applehotel.lt                             www.kaunascityhotel.com 


Daugirdas****                                   Europa Royale Kaunas****             Algirdo hotel***

T. Daugirdo g. 4,                                Miško g. 11                                        Savanorių pr. 120

Tel. (8 37) 301 561                             Tel. (8 37) 407 500                           Tel. (8 37) 537 700

hotel@daugirdas.lt                             kaunas@europaroyale.com             info@algirohotel.lt

www.daugirdas.lt                               www.groupeuropa.com

 

Sfinksas****                                        Perkūno namai****                        Regina***  

Aukštaičių g.55/ Kudirkos g. 19A        Perkūno al. 61                                 Plungės g. 10/ Strazdo g. 62

Tel. (8 37) 301 982                               Tel. (8 37) 320 230                         Tel. (8 37) 262 020

info@sfinksas.lt                                    hotel@perkuno-namai.lt                 info@regina-hotel.lt 

www.sfinksas.lt                                    www.perkuno-namai.lt                   www.regina-hotel.lt 

 

Centre Hotel***                                    Park Inn By Radisson Kaunas****

Savanorių pr. 66/Žemaičių g. 31        K. Donelaičio g. 27

Tel. (8 37) 244 007                                Tel. (+370 37) 306100 

info@centrehotel.lt                                 info.kaunas@rezidorparkinn.com

www.centrehotel.lt                                 www.parkinn.com/hotel-kaunas


Via Baltica*** (Greitkelio Vilnius - Klaipėda 105 km)

 Verslo g. 17, Kumpių k., Kauno r.

Tel. (8 699) 85870

 viabalticapramogos@gmail.com 

www.via-baltica.lt

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KONFERENCIJOS

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konferencijų ir renginių organizatoriai:

Event management LT                                           Lietuvis

 M. K. Čiurlionio g. 5, Kaunas                                   K. Donelaičio g. 79 - 11, Kaunas

Tel. (8 620) 20098                                                    Tel. (8 37) 206 839

info@eventmanagement.lt                                        info@lietuvis.lt

www.eventmanagement.lt                                        www.lietuvis.lt 

 

Delta Tours                                                              West Express

Vytauto pr. 32-308, Kaunas                                     Laisvės al. 28-2/Nepriklausomybės a. 2-2, Kaunas

Tel. (8 37) 425 896                                                   Tel. (8 37) 425 555

delta@deltatours.lt                                                   kaunas@westexpress.lt

www.deltatours.lt                                                     www.westexpress.lt

 

KONFERENCIJŲ SALIŲ NUOMA VIEŠBUČIUOSE:


Amberton Cozy***                                                  Best Western Santaka****

V. Kuzmos g. 8, Kaunas                                          J.Gruodžio g. 21, Kaunas

Tel. (8 37) 229 981                                                   Tel. (8 37) 302 702

kaunas@amberton.lt                                                office@santakahotel.eu

www.ambertonhotels.com                                       www.santakahotel.eu

 

Daniela****                                                               Daugirdas****

A. Mickevičiaus g. 28, Kaunas                                 T.Daugirdo g. 4, Kaunas

Tel. (8 37) 324 217                                                    Tel. (8 37) 301 561

konferencija@danielahotel.lt                                     hotel@daugirdas.lt

www.danielahotel.lt                                                   www.daugirdas.lt

 

Europa Royale Kaunas****                                    Hermis****

Miško g. 11, Kaunas                                                Savanorių pr. 404, Kaunas 

Tel. (8 37) 407 500                                                   Tel. (8 37) 490 300

kaunas@europaroyale.com                                     info@hermishotel.lt

www.europaroyale.com                                           www.hermishotel.lt

 

Kaunas****                                                              Park Inn by Radisson Kaunas****

Laisvės al. 79, Kaunas                                            K. Donelaičio g. 27, Kaunas

Tel. (8 37) 750 850                                                  Tel. (8 37) 306 100

info@kaunashotel.lt                                                 info.kaunas@rezidorparkinn.com 

www.kaunashotel.lt                                                 www.parkinn.com/hotel-kaunas 

 

Sfinksas****                                                            Perkūno namai****               

Aukštaičių g.55/ Kudirkos g. 19A                            Perkūno al. 61                               

Tel. (8 37) 301 982                                                  Tel. (8 37) 320 230                     

info@sfinksas.lt                                                       hotel@perkuno-namai.lt              

www.sfinksas.lt                                                       www.perkuno-namai.lt                   

 

Babilonas***                                                           Centre hotel***

Žalioji g. 38 A, Kaunas                                            Savanorių pr. 66 / Žemaičių g. 31, Kaunas

Tel. (8 37) 202 545                                                  Tel. (8 37) 321 418

babilonas@hotel.lt                                                   info@centrehotel.lt

www.babilonas.lt                                                     www.centrehotel.lt

 

Ibis Kaunas Centre***                                           Magnus***

Vytauto pr. 28, Kaunas                                           Vytauto pr. 25, Kaunas

Tel. (8 37) 265 600                                                 Tel. (8 37) 340 000

h8622@accor.com                                                 info@magnushotel.lt

www.ibishotel.com                                                 www.magnushotel.lt

 

Metropolis***                                                         Pažaislis park hotel***

S.Daukanto g. 21, Kaunas                                     T.Masiulio g. 18E, Kaunas

Tel. (8 37) 205 992                                                 Tel. (8 614) 63664

metropolis@metropolishotel.lt                                info@parkhotel.lt

www.metropolishotel.lt                                           www.pazaislisparkhotel.lt

 

 

KITOS VIETOS:

Svetingumo kompleksas “Monte Pacis”           Kauno “Žalgirio“ arena

T. Masiulio g. 31, Kaunas                                       Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas

Tel. 8 655 95185                                                     Tel. 8 615 98636

info@montepacis.lt                                                 info@zalgirioarena.lt

www.montepacis.lt                                                 www.zalgirioarena.lt

 

Aleksandro Stulginskio universitetas                Verslo lyderių centras (BLC)

Universiteto g. 8A Akademija, Kauno r.                  K. Donelaičio g. 62, Kaunas

Tel. (8 37) 752 225                                                  Tel. (8 37) 752 760

mtp@asu.lt                                                              blc@blc.lt

http://mtp.asu.lt                                                        www.blc.lt

 

ISM vadybos ir ekonomikos universitetas         Kauno kolegija

Ožeškienės g. 18, Kaunas                                     Pramonės pr. 20, Kaunas

Tel. (8 37) 302 405                                                  Tel. (8 37) 751 127

ism@ism.lt                                                               vvf@kauko.lt

www.ism.lt                                                               www.kauko.lt

 

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai      Kauno valstybinis dramos teatras

K. Donelaičio g. 8, Kaunas                                      Laisvės al. 71, Kaunas

Tel. (8 37) 201 294                                                  Tel. 8 656 06966

vaida.krisciunaite@chamber.lt                               rima@dramosteatras.lt

www.chamber.lt                                                      www.dramosteatras.lt

 

Lietuvos švietimo istorijos muziejus                  Koncertinė įstaiga Kauno valstybinė filharmonija

Vytauto pr. 52, Kaunas                                            L. Sapiegos g. 5, Kaunas

Tel. (8 37) 207 936                                                  Tel. (8 37) 222 558

administracija@lsim.lt                                              info@kaunofilharmonija.lt 

www.lsim.lt                                                               www.kaunofilharmonija.lt 

 

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

V.Putvinskio g. 55, Kaunas

Tel. (8 37) 322 579

daina.kamarauskiene@ciurlionis.lt

www.ciurlionis.lt

 

Namo inžinerijos ir interjero centras NIC           Ryšių istorijos muziejus

Pramonės pr. 8E, Kaunas                                       Rotušės a. 19, Kaunas

Tel. (8 37) 765 111                                                  Tel. (8 37) 321 131

info@nicentras.lt                                                      ruta.masanauskaite@rysiumuziejus.lt

www.nicentras.lt                                                      www.teo.lt/node/1066

 

Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodas

Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas

Tel. (+370 610) 26840, faks. (+370 37) 390 133

a.didziokas@bs.vdu.lt

 

Raudondvario oranžerija restoranas, UAB „Via Baltica dvaras“

Adresas: Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.

Tel.: +370 614 54644; +370 686 82566

El. p. marketing@via-baltica.ltinfo@raudondvariodvaromene.lt

www.raudondvariodvaromene.lt

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MAITINIMAS

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lietuvoje paplitę nacionaliniai patiekalai dėl tarpusavio ryšių ir įtakų turi panašumų su artimų šalių virtuvėmis. Istoriškai lietuvių valgiai buvo paveikti rusų, lenkų virtuvių, kartu turėjo atitikti kaimo žmogaus poreikius, buvo gaminami riebūs ir sotūs patiekalai. Nuo senų laikų Lietuvoje vartojami produktai – bulvės, kopūstai, obuoliai, ruginė duona, sūris, varškė.

Šiandien keičiantis gyvenimo būdui, tempui, vykstant globalizacijai lietuvių mitybos įpročiai kinta, vis didesnio susidomėjimo sulaukia užsienio šalių patiekalai, tačiau nepamirštami ir tradiciniai valgiai. Kauno miesto svečiai priklausomai nuo poreikių ir pomėgių kviečiami apsilankyti įvairaus tipo, platų patiekalų asortimentą siūlančiose restoranuose, kavinėse, greito maisto užkandinėse, picerijose. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LIETUVIŠKA VIRTUVĖ:

Bajorkiemis city                                                    Bernelių smuklė

Kęstučio g. 86 / I. Kanto g. 18, Kaunas                  K. Donelaičio g. 11, Kaunas

Tel. (8 614) 01111                                                  Tel. (8 686) 57449

city@bajorkiemis.lt                                                 info@berneliusmukle.lt

www.bajorkiemis.lt                                                 www.berneliuuzeiga.lt

 

Bernelių užeiga                                                    Čili kaimas

M. Valančiaus g. 9, Kaunas                                   Karaliaus Mindaugo g. 49 (PC „Akropolis“), Kaunas 

Tel. (8 615) 57023                                                  Tel. (8 37) 200 913 

senamiestis@berneliuuzeiga.lt                              info@cili.lt 

www.berneliuuzeiga.lt                                            www.cili.lt

 

Forto dvaras                                                        Katpėdėlė pirkia

Rotušės a. 4, Kaunas                                            V. Krėvės pr. 57, Kaunas

Tel. (8 655) 60234                                                 Tel. (8 620) 66323

kaunas@fortodvaras.lt                                          vrg115@vici.eu

www.fortodvaras.lt                                                www.katpedele.lt

 

Lietuviški patiekalai                                            Mūsų dvaras

Laisvės al. 21, Kaunas                                         Jonavos g. 43B, Kaunas 

Tel. (8 655) 35536                                                Tel. (8 37) 389 461

rasykitemums@lietuviski-patiekalai.lt                  www.musudvaras.lt

www.lietuviski-patiekalai.lt

 

Seni vartai                                                            Žalias ratas

Savanorių pr. 290A, Kaunas                                Laisvės al. 36B, Kaunas

Tel. (8 37) 312 797                                               Tel. (8 37) 200 050

El. paštas: vartaiseni@gmail.com                        zaliasratas@hotmail.lt

www.seni-vartai.lt

 

Tėvynė                                                                  Briedžių medžioklė

Briedžių takas 1, Kaunas                                      Vilniaus g. 54, Kauno raj., Karmėlava 

Tel. (8 656) 44348                                                 Tel. (8 685) 28117 

motelis@tevyne.lt                                                  briedziumedziokle@delfi.lt

www.tevyne.lt

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RESTORANAI:


1410                                                                        55*

Karaliaus Mindaugo pr. 50,                                    KaunasLaisvės al. 79, Kaunas

Tel. (8 611) 22033                                                 Tel. (8 37) 750 850

restoranas@1410.lt                                               restoranas@kaunashotel.lt

www.1410.lt                                                           www.kaunashotel.lt

 

Valick valley                                                         Sfinksas

V. Kuzmos g. 8, Kaunas                                       Aukštaičių g. 55 / Kudirkos g. 19A, Kaunas

Tel. (8 37) 229 981                                                Tel. (8 37) 301 982

kaunas@amberton.lt                                             hotelsfinx@takas.lt

http://www.ambertonhotels.com/kaunas              www.sfinksas.lt

 

Antis                                                                     Appetitus

Rotušės a. 1, Kaunas                                           Savanorių pr. 178, Kaunas

Tel. (8 37) 324 348                                                Tel. (8 657) 24242

restoranas_antis@yahoo.com                             martyna@appetitus.lt

 

Avilys                                                                   Daniela

Vilniaus g. 34, Kaunas                                         A. Mickevičiaus g. 28, Kaunas

Tel. (8 686) 68525                                               Tel. (8 37) 321 417

info@avilys.lt                                                       restoranas@danielahotel.lt

www.avilys.lt                                                       www.danielahotel.lt 

 

L‘artisan                                                              Diverso

T. Daugirdo g. 4, Kaunas                                    K. Donelaičio g. 27 (viešbutis „Park Inn Kaunas“), Kaunas

Tel. (8 37) 301 561                                              Tel. (8 37) 306 226

hotel@daugirdas.lt                                              info.kaunas@rezidorparkinn.com

www.daugirdas.lt                                                http://www.parkinn.lt/hotel-kaunas

 

Europa

Gruodžio g. 21 (viešbutis „Best Western Santaka“), Kaunas

Tel. (8 37) 302 711

restoranas@santakahotel.eu

www.santakahotel.eu 

 

Europa Royale Kaunas                                     Gan Bei city

Miško g. 11, Kaunas                                            Karaliaus Mindaugo pr. 49 (PC „Akropolis“), Kaunas

Tel. (8 37) 407 500                                              Tel. (8 37) 223 223

kaunas@europaroyale.com                                ganbei@ganbei.lt

www.europaroyale.lt                                            www.ganbeicity.lt

 

Gralis                                                                   Gurmė

Trumpoji g. 10, Kaunas                                        M. Valančiaus g. 7, Kaunas

Tel. (8 37) 209 373                                               Tel. (8 37) 242 282

info@restoranasgralis.lt                                       lina@gurme.lt

www.restoranasgralis.lt                                       www.gurme.lt

 

Yakata                                                                  In Tilsit

M. Valančiaus g. 14, Kaunas                               Vytauto pr. 32, Kaunas įėjimas iš Bažnyčios g.

Tel. (8 686) 46322                                                Tel. (8 37) 210 405

info@yakata.lt                                                       info@intilsit.lt

www.yakata.lt                                                       www.intilsit.lt

 

Le Rouge                                                             Magnus

Vilniaus g. 26, Kaunas                                          Vytauto pr. 25, Kaunas

Tel. (8 606) 62736                                                Tel. (8 37) 340 000

brasserie@lerouge.lt                                            info@magnushotel.lt

www.lerouge.lt                                                      www.magnushotel.lt

 

Medžiotojų užeiga                                              Miesto sodas

Rotušės a. 10, Kaunas                                        Laisvės al. 93, Kaunas

Tel. (8 37) 320 956                                              Tel. (8 37) 424 424

info@medziotojai.lt                                               info@miestosodas.lt

www.medziotojai.lt                                               www.miestosodas.lt

  

Perkūno namai                                                   Pompėja

Perkūno al. 61, Kaunas                                       V. Putvinskio g. 38, Kaunas

Tel. (8 698) 54099                                               Tel. (8 687) 23728

hotel@perkuno-namai.lt                                      restoranas@pompeja.lt

www.perkuno-namai.lt                                        www.pompeja.lt 

 

Portofino                                                             Ramzis II

Savanorių pr. 404, Kaunas                                  M. Daukšos g. 29, Kaunas

Tel. (8 37) 490 302                                               Tel. (8 37) 324 301

info@portofino.lt                                                   ramzisegiptas2@gmail.com 

www.portofino.lt

 

Sandija                                                                 Senieji rūsiai

Jonavos g. 45, Kaunas                                         Vilniaus g. 34, Kaunas

Tel. (8 37) 332 489                                                Tel. (8 601)  02525

hotel@sandija.lt                                                     rusiaisenieji@gmail.com

www.sandija.lt                                                       www.seniejirusiai.lt 

 

Svarstyklės                                                         Fresh MEals (Ąžuolyno sporto ir sveikatingumo centre)

T. Masiulio g. 18E, Kaunas                                  Sporto g. 3, Kaunas

Tel. (8 614) 63664                                                Tel. (8 605) 87608

pphotel@hotmail.com                                           ieva@freshmeals.lt

www.pazaislisparkhotel.eu                                   www.freshmeals.lt

 

Trattoria Piccola Italia                                        Via Baltica

Maironio 22, Kaunas                                             Verslo g. 17, Kumpių km., Kauno r.

Tel. (8 685) 61212                                                 Tel. (8 699) 85870

trattoria@piccolaitalia.lt                                         viabalticapramogos@gmail.com

www.piccolaitalia.lt                                                www.via-baltica.lt

 

                                                                             TALUTTI

                                                                             Taikos pr. 12, Kaunas

                                                                              Tel. (8 656) 68999

                                                                              info@talutti.ltwww.talutti.lt

 

Monte Pacis                                                          G-vine

T. Masiulio g. 31, Kaunas                                      M. Valančiaus g. 27, Kaunas

Tel. (8 655) 95185                                                 Tel. (8 682) 66266

info@montepacis.lt                                                www.gvine.lt

www.montepacis.lt

 

  Jachtklubas

  R. Kalantos g. 124, Kauna

 Tel. (8 37) 460 623

 jachtklubas@pretoris.lt

 www.restoranaskaunejachtklubas.lt

 

Siesta

Pakrantės g.4, Vareikonių k., Babtų sen., Kauno r.

Tel. (8 610) 35135

info@restoranassiesta.lt

www.restoranassiesta.lt

 

Architektai

K.Donelaičio g. 62 / V.Putvinskio g. 53, Kaunas

Tel. (8 614) 44433

restoranasarchitektai@gmail.com

 

Uoksas                                              Režisierius                                  Skliautas

Maironio g. 28, Kaunas                      Vilniaus g. 10, Kaunas                 Rotušės a. 26, Kaunas 

Tel. (8 686) 38881                             Tel. (8 616) 44443                        Tel. (8 37) 206 843 

uoksas@uoksas.eu                          info@rezisierius.lt                         info@skliautas.com www.skliautas.com

 

Agave                                               Casa Della Pasta                         Toi et moi

Rotušės a. 3, Kaunas                       Muitinės g. 1, Kaunas                   Vilniaus g. 14-4, Kaunas

Tel. (8 616) 98496                             Tel. (8 606) 74114                        Tel. (8 610) 33977

info@agave.lt

http://www.agave.lt/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 PICERIJOS:


Bella Italia

S. Daukanto g. 14, Kaunas; Tel. (8 37) 777 444

daukanto14@gmail.com

www.pasromanopaolo.lt

 

CanCan pizza

Laisvės al. 118, Kaunas; Tel. (8 659) 23120

Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas (PPC "AKROPOLIS"); Tel. (8 659) 90406

Islandijos pl. 32, Kaunas (PLC "MEGA"); Tel. (8 659) 90408

Pramonės pr. 29, Kaunas (PC "Maxima"); Tel. (8 659) 56362

Veiverių g. 150b, Kaunas (PC "Maxima bazė"); Tel. (8 659) 90409

Savanorių pr. 255, Kaunas (PC "Maxima"); Tel. (8 659) 85517

www.cancan.lt 

 

Charlie pizza

Islandijos pl. 32, Kaunas (PLC "Mega"); Tel. (8 620) 66319

Baltijos g. 59, Kaunas; Tel. (8 610) 25124

Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas (PLC "Akropolis"); Tel. (8 662) 35227

Laisvės al. 68, Kaunas ("Metropolis"); Tel. (8 693) 61955

www.charlie.lt

 

Čili pica

Savanorių pr. 346, Kaunas; Tel. (8 611) 53365

Baršausko g. 6, Kaunas; Tel. (8 686) 50638

Islandijos pl. 32, Kaunas; Tel. (8 37) 239 055

K.Mindaugo g. 49, Kaunas; Tel. (8 686) 54629

www.cili.lt

 

Milano

A. Mickevičiaus g. 19, Kaunas; Tel. (8 682) 33322


Pizza jazz

Laisvės al. 68, Kaunas; Tel. (8 698) 84815

Vilniaus g. 26, Kaunas; Tel. (8 615) 94364

Savanorių pr. 349, Kaunas; Tel. (8 612) 21024

Taikos pr. 141, Kaunas; Tel. (8 612) 87494

Gričiupio g. 9, Kaunas;Tel. (8 698) 39495

www.pj.lt

 

Punto jazz palėpė

Kęstučio g. 6, Kaunas; Tel. (8 37) 200486

www.puntojazz.lt

 

Bzz pizza

Savanorių pr. 159, Kaunas; Tel. (8 37) 335 500

Baltų pr. 42, Kaunas ; Tel. (8 37) 335 503

www.bzzpizza.lt

 

Pizza express

P. Lukšio 60 (PC "IKI"), Kaunas; Tel. (8 612) 05253
Veiverių g. 45A, Kaunas; Tel. (8 673) 99277
Savanorių pr. 209, Kaunas; Tel. (8 648) 87777
Savanorių pr. 286 A, Kaunas; Tel. (8 608) 56464
Savanorių pr. 60, Kaunas; Tel. (8 609) 98300
Baltų pr. 13, Kaunas; Tel. (8 612) 97982
Sukilėlių pr 84 A, Kaunas; Tel. (8 616) 70999
Varnių g. 48 A, Kaunas; Tel. (8 611) 50999

www.noriupicos.lt

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KAVINĖS, BARAI


Alėja                                                Arbatos klubas                              B. O. (Blue Orange) (Alaus baras)

Laisvės al. 72, Kaunas                    Vilniaus g. 41, Kaunas                    Muitinės g. 9, Kaunas

Tel. (8 685) 41615                           Tel. (8 37) 224 191                          Tel. (8 37) 206 542

kavine.aleja@gmail.com                                                                          info@blueorange.lt www.blueorange.lt

 

Buon Giorno Trattoria                  Caffe mio                                        Caif cafe

S. Daukanto g. 14, Kaunas             Laisvės al. 31, Kaunas                    Laisvės al. 50, Kaunas

Tel. (8 610) 63777                           info@sekmita.lt                                www.caifcafe.lt

www.buongiorno.lt

 

City cafe                                         Coffee Inn                                       Džem pub

Laisvės al. 56, Kaunas                   Laisvės al. 72, Kaunas                    Laisvės al. 59 (5 aukštas), Kaunas 

Tel. (8 614) 14416                           Laisvės al. 89, Kaunas                   Tel. (8 657) 45003 

info@city-cafe.lt                              Vilniaus g. 28, Kaunas                    info@dzempub.lt 

www.city-cafe.lt                              www.coffee-inn.lt                             www.dzempub.lt

 

Ginger bar

K. Donelaičio g. 27 (viešbutis „Park Inn by Radisson Kaunas“), Kaunas 

Tel. (8 37) 306 100 

info.kaunas@rezidorparkinn.comwww.kaunas.rezidorparkinn.com

 

Gyvas                                             Kultūra                                           Kavos klubas

Alaus pub‘as                                   K. Donelaičio g. 16, Kaunas           M. Valančiaus g. 19, Kaunas 

Muitinės g. 1, Kaunas                     Tel. (8 676) 36928                          Tel. (8 37) 229 669 

Tel. (8 603) 11811                                                                                  kavos.klubas@gmail.com

info@pontas.lt

 

Keturi metų laikai                                                                                 La Crepe

A. Mickevičiaus g. 40B, Kaunas                                                            Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas 

Tel. (8 37) 223 253                                                                                 Tel. (8 620) 71398 

info@4metulaikai.lt                                                                                 www.lacrepe.lt

www.4metulaikai.lt

 

La Fin (Viskio ir kokteilių pub‘as     Motiejaus kepyklėlė                      Alaus kultūra & öl

Laisvės al. 72, Kaunas                    Vilniaus g. 7, Kaunas                      Laisvės al. 61, Kaunas 

Tel. (8 618) 44888                            Tel. (8 616) 15599                          Tel. (8 646) 06091

info@lafin.lt                                      motiejauskepyklele@gmail.com

 

Panoraminis baras magnus         Pas Stanley                                    Piano Piano

Vytauto pr. 25, Kaunas                   Vilniaus g. 24, Kaunas                     Rotušės a. 4, Kaunas 

Tel. (8 682) 39039                           Tel. (8 650) 36506                           Tel. (8 662) 42453 

www.magnushotel.lt                        www.pas-stanley.com                   vynine@pianopiano.lt www.pianopiano.lt

 

Radharanė                                      Republic Pub                                 Republic

Laisvės al. 40, Kaunas                    Vilniaus g. 13, Kaunas                    Laisvės al. 57, Kaunas

Tel. (8 37) 362 941                          Tel. (8 612) 13111                           Tel. (8 614) 43444

Daukšos g. 28, Kaunas                  Vilniaus g. 10, Kaunas                     www.pub.lt

Tel. (8 37) 320 800                          Tel. (8 614) 44244

www.radharane.lt                            www.pub.lt

 

Ryšių kiemelis 837                        Sambaris                                        Shamrock

Rotušės a. 20, Kaunas                   Vilniaus g. 34, Kaunas                     Vilniaus g. 13, Kaunas

Tel. (8 650) 93082                           Tel. (8 600) 24700                           Tel. (8 641) 54100

kiemelis837@gmail.com                 www.sambaris.lt

 

SushiSushi                                    Vero cafe                                         101 kepyklėlė

Vilniaus g. 36, Kaunas                    Laisvės al. 45, Kaunas                     Laisvės al. 42, Kaunas

Tel. (8 600) 00410                           Laisvės al. 75, Kaunas                     Tel. (8 699) 31277

Muitinės g. 1, Kaunas                     Laisvės al. 86, Kaunas                     Laisvės al. 87, Kaunas

Tel. (8 646) 32463                          Vilniaus g. 18, Kaunas                      Tel. (8 655) 77569

info@sushisushi.lt                          Vilniaus g. 23, Kaunas                      www.101kepyklele.lt

www.sushisushi.lt                    Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas 

                                                        www.verocafe.lt 

 

Take Way (PPC "AKROPOLIS")                                                           The Crown pub

Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas                                                        Šv. Gertrūdos g. 39, Kaunas

Tel. (8 657) 75555                                                                                   Tel. (8 676) 55900

www.takeway.lt                                                                                       thecrownpubkaunas@gmail.com

 

Viskio baras „W 1640“                  Alkava                                             Viva Kaunas

Kurpių g. 29, Kaunas                       A. Mickevičiaus g. 40, Kaunas       Tvėrių g. 23, Kaunas

Tel. (8 37) 203 984                          Tel. (8 37) 209 981                           vivakaunas@gmail.com

www.viskiobaras.lt                          www.alkava.lt                                  Tel. (8 656) 39309

 

Vero coffee house                          Chocolaterie                                 Šokoladinė

Maironio g. 7, Kaunas                       Rotušės a. 26, Kaunas                  M. Daukšos g. 48, Kaunas

Tel. (8 682) 55855                             Теl. (8 693) 31488                         Tel. (8 686) 42840

darius@verocoffeehouse.com         rotuse@chocolateriech.com          info@saldita.lt

http://www.verocoffeehouse.lt/         www.chocolateriech.com              www.saldita.lt

 

Žemyn upe                                       Pas Alį                                           Nakties magija

M. Valančiaus g. 24                          Šv. Gertrūdos g. 68                       Skroblų g. 3, Kaunas 

Tel. (8 687) 31355                            Tel. (8 673) 80669                          Tel. (8 37) 797 923 

www.zemynupe.lt                             www.pasali.lt                                  naktiesmagija@gmail.com 

 

Legenda                                           Buon Giorno Taverna                 Combo

Šiaurės pr. 5A, Kaunas                    Vilniaus g. 34, Kaunas                   Raudondvario pl. 107, Kaunas

Tel. (8 37) 408 456                           Tel. (8 620) 63777                          Tel. (8 614) 40029

info@restoranaslegenda.lt               taverna@buongiorno.lt                   juste@combo.lt

http://www.restoranaslegenda.lt/     www.buongiorno.lt                          www.combo.lt

 

Osa                                                  Tinklas                                            Republic nr. 3      

Ledų ir pieno kokteilių baras            Žiemgalių g. 3d, Kaunas                 Vilniaus g. 10, Kaunas

Laisvės al. 34, Kaunas                    Tel. (8 652) 19141                           Tel. (8 614) 44244

Tel. (8 629) 19173                            kavine_tinklas@super.lt                 www.pub.lt

osa@osa.lthttp://www.osa.lt          www.kavinetinklas.lt

 

 

Startas                                             Fpub‘as                                         Talutti tex-mex

Vilniaus g. 40, Kaunas                     Kumelių g. 7, Kaunas                     Laisvės al. 74, Kaunas

Tel. (8 655) 13113                            Tel. (8 685) 57006                          Tel. (8 699) 88840

                                                                                                                  http://www.talutti.lt/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GREITAS MAISTAS:


Hesburger                                        Mc Donald‘s                                 Sushi express

Laisvės al. 48                                    Savanorių pr. 321A                        Laisvės al. 12A, Kaunas

Tel. (8 673) 03129                             Tel. (8 37) 310 355                         Tel. (8 699) 96611  

Vilniaus g. 43                                     Pramonės pr. 8B                            Rotušės a. 6, Kaunas

Tel. (8 672) 93845                             Tel. (8 37) 375 901                         Tel. (8 656) 50188

Savanorių pr. 222B                           Islandijos pl. 32                               Baltų pr. 18

Pramones pr. 6a                                www.mcd.lt                                     Tel. (8 655) 35370

Tel. (8 672) 93746                                                                                     www.sushiexpress.lt 

Taikos pr. 47A

Tel. (8 679) 43955

Juozapavičiaus pr. 84A

Veiveriu g. 142E

www.hesburger.lt

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 TRANSPORTAS

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Viešojo transporto vienkartinio bilieto kaina 0,70 Eur. Bilietą galima įsigyti pas vairuotoją.

Taip pat galima įsigyti 7 d.,  30 d., 92 d. viešojo transporto elektroninius bilietus.

Keleivių vežimo maršrutiniais taksi kaina 1,00 Eur

Susistabdyti juos galima tiesiog pakėlus ranką ir išlipti iš anksto perspėjus vairuotoją.

Taksi

Taksi automobilius galima sustabdyti gatvėje ar išsikviečiant telefonu. Vidutinė važiavimo taksi automobiliais kilometro kaina – 0,70 Eur.

Atvykimas iš oro uosto

29 miesto autobuso numeris aptarnauja oro uostą. Autobuso maršrutas veža per Kauno miesto centrą. 29 autobuso numeris aptarnauja vėlyvųjų skrydžių keleivius. Šio numerio išvykimas iš oro uosto stotelės pritaikytas prie skrydžių tvarkaraščio.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KULTŪRA

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kauno kultūros centras „Tautos namai“

Darbo rūmų pastatą 1940 metais iškilmingai atidarė prezidentas Antanas Smetona, kuriame šia proga pastatyta opera „Birutė”. Šiandien tai Kauno kultūros centras „Tautos namai“, kuriame veikia vaikų liaudiškų šokių kolektyvas „Šėltinis“, vaikų dainos ir šokio teatras „Vaidilutė“, neoklasikinio šokio teatras „Releve“, sportinių šokių kolektyvas „Sūkurys“, suaugusiųjų liaudiškų šokių koletyvas „Suktinis“, vyresnių žmonių liaudiškų šokių kolektyvas „Ainiai“, Kazio Binkio suaugusiųjų teatras, mišrūs chorai „Ainiai“, „Diemedis" ir „Gintaras“ bei vyrų choras „Perkūnas".

Vytauto pr. 79/Kęstučio g. 1, Kaunas

Tel. (8 37) 320 661

www.tautosnamai.lt  

 

Lietuvos filharmonijos Kauno skyrius

Kauno valstybinės filharmonijos pastato projekto autorius 19 a. pab. – 20 a. pr. inžinierius, architektas Edmundas Frykas, kuris Kaune suprojektavo nemažai miestui svarbių pastatų. Filharmonijos veiklos tikslas yra aukščiausiu meniniu lygiu pristatyti nacionalinės muzikinės kultūros laimėjimus, puoselėti ir kurti nacionalinio profesionalaus muzikos meno kultūrą ir tradicijas, atlikti klasikinius bei užsienio šalių kompozitorių muzikos kūrinius, kūrybiškai perteikti pasaulio muzikinės kultūros vertybes, ugdyti, formuoti ir tenkinti visuomenės poreikį profesionaliajam muzikos menui, muzikinei kultūrai.

L. Sapiegos g. 5, Kaunas

Tel. (8 37) 200 478

www.kaunofilharmonija.lt 

 

Kauno menininkų namai

Kūrybine veikla Menininkų namai prisideda prie profesionalaus meno sklaidos, meno vertybių puoselėjimo, estetinių, etinių ir pilietinių vertybių ugdymo. KMN meninė veikla tenkina ne tik Kauno, bet ir regiono gyventojų ir menininkų kultūrinius poreikius, suteikia galimybę dalyvauti Lietuvos kultūros išsaugojimo ir plėtros procese.

V. Putvinskio g. 56, Kaunas

Tel. (8 37) 223 144

kmn@kmn.lt

www.kmn.lt 

 

Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovė

Lietuvos karininkija tarpukariu buvo ypatingas visuomenės sluoksnis, nes ji

turėjo neginčijamų nuopelnų ginant Lietuvos valstybę per 1918-1923 m. kovas už nepriklausomybę. Valstybei atsigavus, radosi galimybė jiems pasistatyti reprezentacinį pastatą, simbolizuojantį šios grupės statusą, taip iškilo Kauno įgulos karininkų ramovė.

 

Kultūros ir sporto rūmai „Girstutis“

Girstučio rūmai – profesionaliam teatrui suprojektuotas statinys, kurį 1975 m. pastatė Kauno Dirbtinio pluošto gamykla. Rūmuose šiandien veikia viešoji įstaiga „Girstučio“ kultūros ir sporto centras, kuris propaguoja profesionalų teatro, muzikos, šokio, dailės meną, skatina mėgėjų meną, čia organizuojam renginiai.

 

Kauno džiazo klubas

Rotušės a. 29A, Kaunas

Tel. (8 37) 750 145

festival@kaunasjazz.lt

www.kaunasjazz.lt

 

Kauno tautinės kultūros centras

A. Jakšto g. 18, Kaunas

Tel. (8 37) 407 135

ktkc.info@gmail.com

www.ktkc.lt

 

Žalgirio arena

Kauno „Žalgirio“ arena – viena didžiausių ir daugiausiai lankytojų galinčių priimti arenų Baltijos šalyse. Sporto renginių metu arena gali talpinti nuo 12 300 iki 15 688 žiūrovų, koncertų – nuo 2 574 iki 17 500, cirko – iki 15 400 žiūrovų. Kauno pramogų ir sporto rūmuose yra įrengtas specialus apšvietimas sporto renginiams, taip pat sceninis apšvietimas įvairiems koncertams bei kamerinės muzikos koncertams, pasirūpinta tinkamomis sąlygomis ir technika arenos įgarsinimui.

Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas

Tel. (8 37) 354 401

info@zalgirioarena.lt

www.zalgirioarena.lt 

 

Kauno sporto halė

Kauno sporto halė pastatyta 1939 m.

Kasmet sporto halėje  vyksta apie 100 įvairaus pobūdžio renginių. Kiekviename iš jų apsilanko per  3000 žiūrovų. Čia yra įrengta apie 3,5 tūkst. Sėdimų vietų.

Perkūno al. 5, Kaunas

Tel.  (8 37) 200 516

sportohale@sportohale.lt

www.sportohale.lt

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

TEATRAI:


Kauno nacionalinis dramos teatras

Nacionalinis Kauno dramos teatras gali didžiuotis pradėjęs Lietuvos profesionaliojo teatro gyvavimą. Jo atsiradimą lėmė Lietuvos meno kūrėjų draugijos 1920 metais įkurtos Dramos ir Operos vaidyklos. Kauno dramos užuomazga tapo JuozoVaičkaus režisuotos Hermanno Sudermanno “Joninės”, suvaidintos 1920 metų gruodžio 19 dieną buvusiuose Miesto teatro rūmuose (dabar – Kauno valstybinis muzikinis teatras). Iki filialo įkūrimo Šiauliuose 1931 metais tai buvo pirmas ir vienintelis profesionalus teatras visoje Lietuvoje.

Laisvės al. 71, Kaunas

Tel. (8 37) 224 064

info@dramosteatras.lt

http://dramosteatras.lt/

 

Kauno valstybinis muzikinis teatras

Kauno valstybinis muzikinis teatras buvo įkurtas 1940 m. lapkričio 27 d. kaip operetės teatras. Tačiau tęsdamas čia užgimusias operos ir baleto tradicijas kolektyvas jau 1948 m. parodė pirmą baleto vakarą, o 1951 m. - pirmąją operą. 
Tai antras pagal dydį teatras Lietuvoje. 

 

Kauno jaunimo kamerinis teatras

Kęstučio g. 74a, Kaunas 

Tel. (8 37) 228 226

info@kamerinisteatras.lt

www.kamerinisteatras.lt

 

Kauno valstybinis lėlių teatras

Kauno valstybinį lėlių teatrą įkūrė dramos aktoriai Stasys Ratkevičius ir Valerija Gruodytė-Ratkevičienė. 1958 m. įvyko pirmoji premjera – N. Gernet „Stebuklingasis Aladino žibintas“ (pagal pasakų knygą „Tūkstantis ir viena naktis“). 1960 m. teatras persikėlė į Kauną.

Laisvės al. 87a, Kaunas 

Tel. (8 37) 221 691

info@kaunoleles.lt 

www.kaunoleles.lt

 

Kauno mažasis teatras

M. Daukšos g. 34, Kaunas 

Tel. (8 37) 408 470

info@mazasisteatras.lt

www.mazasisteatras.lt

 

Kauno šokio teatras „Aura“

Kauno šokio teatras „Aura“ – vienintelis municipalinis šio žanro teatras Lietuvoje, tęsiantis ir vystantis Lietuvos šiuolaikinio šokio tradicijas, kurios susietos Danutės Nasvytytės ir Kiros Daujotaitės vardais.

 

Teatro klubas

Teatro klubas, įkurtas 2008 metais, vienija Kauno ir Vilniaus kūrybines teatro pajėgas. Jo įkūrėja – buvusi Kauno valstybinio dramos teatro vadovė ir VšĮ „Dvimiesčio kulka“ steigėja Ina Pukelytė.

Vilniaus g. 22, Kaunas

Tel. (8 698) 70787

info@teatroklubas.lt

www.teatroklubas.lt