Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/musuodis/domains/musuodiseja.lt/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
 Mūsų Odisėja - Keliaukite be rūpesčių

MUZIKINĖS KELIONĖS SU “MŪSŲ ODISĖJA” 2018-SIAIS (XXIII PAŽAISLIO MUZIKOS FESTIVALIS)

MUZIKINĖS KELIONĖS su “Mūsų odisėja” 2018-siais

(XXIII Pažaislio muzikos festivalis)

Į ekskursijos kainą įskaičiuota: transportas, gido paslauga, bilietas į koncertą. 

 

Birželio 10 d.  Dvarai ir muzikiniai baroko perlai

(Kaunas ‑ Ukmergė ‑ Taujėnai ‑ Užulėnis ‑ Siesikai ‑ Žeimiai – Kaunas).

Ukmergės kraštas išskirtinis tuo, kad šiose apylinkėse gausu dvarų, kurių yra net 24. Šią ekskursiją pradėsime nuo Taujėnų dvaro, kur apžiūrėsite vienintelį Lietuvoje trijų aukštų medinį svirną, pamatysite, kaip prašmatniai šiame dvare iki 20 a. vidurio buvo įsikūrę Radvilos, taip pat sužinosite, kas tuo metu buvo vadinama „pekluže“. Toliau keliausime į Užulėnio dvarą, eisime puošnia karpotųjų beržų alėja. Šis dvaras ‑ tai dovana A. Smetonai jo 60-mečio proga. Šioje vietoje galėsime pasigrožėti geometrinio išplanavimo mišriu parku, kuris yra prisiglaudęs prie Lėno ežero. Toliau kelias vingiuos link Siesikų rūmų, kurie netgi vadinamas pilimi, nes turėjo tvirtovei būdingų bruožų: buvo dviejų aukštų, kampuose stovėjo 2 cilindriniai ir 1 kvadratinis bokštai. Galutinis mūsų kelionės taškas - Žeimiai, kurie istoriniuose šaltiniuose minimi jau 14 a. ir yra seniausia vidurio Lietuvos gyvenvietė. Šis miestelis garsėja Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia. Ši bažnyčia ‑ grakščių formų, kurių pašonėje ‑ dvi koplytėlės, vienoje iš jų yra Kosakovskių šeimos mauzoliejus. Ekskursiją vainikuos koncertas, kur NORA PETROČENKO (mecosopranas) ir ALGIRDAS BAGDONAVIČIUS (kontratenoras), kartu su Kauno styginių kvartetu (Karolina Beinarytė-Palekauskienė (I smuikas), Aistė Mikutytė (II smuikas), Eglė Lapinskė (altas), Saulius Bartulis (violončelė) ir Kamilė Palekauskaitė  (klavesinas)), supažindins su Barokinės muzikos perlais. Koncerte skambės ryškiausių baroko epochos kompozitorių ( Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach ir kt.) kūriniai. Kaina 41 Eur.

   


Birželio  10 d.  Akmenėlių dvaras ir pučiamųjų fiesta

(Kaunas  ‑ Šeduva ‑ Joniškėlis ‑ Pakruojis ‑ Akmenėlių dvaras ‑ Panevėžys ‑ Kaunas).

Šioje ekskursijoje, važiuodami pro Kėdainius ir Šeduvą, keliausime į Joniškėlį, kur aplankysime įdomiausias ir netikėčiausias miestelio vietas: stebuklingą akmenį, vampyro kapą, seniausią Lietuvoje universitetinę ligoninę ir karsto formos bažnyčią. Po pažinties su Joniškėliu, pateksime į didžiausią Lietuvoje 19 a. pab. Pakruojo dvarą, garsėjantį dolomito kasyklomis, giliomis aludarystės tradicijomis, didikų ir bajorų virtuvės valgiais bei savitomis istorijomis. Dauguma lietuvių su dvaro apylinkėmis yra pažįstami iš legendinio ,,svieto lygintojo“ ir „razbaininko“ Tado Blindos legendinių žygių, kilusių būtent šiame krašte. Ekskursiją vainikuos Pažaislio muzikos festivalio koncertas Akmenėlių dvaro klojime Pučiamųjų fiesta su SOSTINĖS VARIO KVINTETU: Algirdas Januševičius (trimitas), Domas Memėnas (trimitas), Gintaras Ščerbavičius (valtorna), Paulius Batvinis (trombonas), Darius Bažanovas (tūba). Programoje skambės įvairių epochų muzika: Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Gioachino Rossini, Dmitrij Šostakovič, Franz Liszt ir kt.. Koncertą ves  muzikologė ZITA KELMICKAITĖ. Akmenėlių dvaras  įsikūręs Kruojos upės dešiniajame krante. Tai senos kilmingos giminės, baronų von der Ropp palivarkas. Restauruotas akmeninis dvaro tvartas, svirnas, klojimas, vieno aukšto tinkuotas gyvenamasis namas šiandien kviečia susipažinti su dvarų kultūra. Dvaro motto „Semper verum“ („Visada tikra“), o tai atspindi žmonių troškimą, kad tikrumas taptų sielų užuovėja ir ramybės uostu, t.y. mūsų visų širdžių akmenėliais. Namo grįšime pro Panevėžį, kur yra vienintelės Lietuvoje Don Kichoto, gulinčios amazonės, šachmatininko ir kitos skulptūros bei vežimo teatras. Kaina 37 Eur.

 

 Birželio 23 d.  Vasaros romansai Paliesiaus dvare

(Kaunas - Jonava - Ukmergė - Molėtai – Palūšė – Ladakalnis - Ignalina ‑ Švenčionys ‑ Pabradė ‑ Nemenčinė ‑ Vievis ‑ Elektrėnai – Kaunas). 

Išvyka į nuostabios gamtos kampelį. Legendos ir padavimai, pašto stotys ir užeigos namai, dvarų istorijos ir ežerų gelmių paslaptys atlydės mus visos kelionės metu. Molėtų Etnokosmologijos centre sužinosime apie mūsų protėvių kosmologinę simboliką, kalendorines sistemas, mokslinius ir netradicinius visatos pažinimo metodus. Ignalinos rajonas ‑ tarsi mažytė Lietuva. Tik jūros pakrantės trūksta. Čia lankysimės pirmosios Lietuvos operos “Birutė” kūrėjo M. Petrausko gimtinėje ‑ Palūšėje. Apžiūrėsime senovinę medinę šv. Juozapo bažnyčią, statytą iš pušų kamienų, vien tik kirviu, nenaudojant pjūklo ir kuri buvo pavaizduota ant 1 lito kupiūros. Pamatysime ir Igno bei Linos 5 m aukščio ąžuolinę skulptūrą, kuri yra dviejų, tarpusavyje sujungtų dalių, su metalinėmis saulutėmis viršuje bei išpjaustyta trumpa Ignalinos legenda. Kopsime ir į Ladakalnį, nuo kurio matosi net šeši ežerai. Vasaros romansų klausysimės Paliesiaus dvare, kurio ansamblis buvo suformuotas 18 a. pab. − 19 a. pr.  Dvarvietę sudarė pagrindiniai rūmai su šalia buvusia koplyčia, kumetynas, arklidės, ledainė, tvartai ir pirtis, buvo sukaupta turtinga biblioteka. Šiame dvare įsikūrusi ir Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinika. Taigi, vasaros romansus Paliesiaus dvare dovanos DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas), SRDJAN BULAT (gitara, Kroatija). Atlikėjas -  laimėjęs bene visus garsiausius gitaros konkursus, tarp kurių ir legendinis Francisco Tarrega konkursas Ispanijoje) ir Rūta Mikelaitytė-Kašubienė (fortepijonas).  Po koncerto vyksime namo ir daug įdomaus sužinosite apie Pabradę, Vievį, Elektrėnus. Kaina 41 Eur.

 

Birželio 24 d.  Giesmės ir šokiai Birštono kurhauze

(Kaunas ‑ Garliava ‑ Čiudiškės ‑ Prienai ‑ Birštonas ‑ Kaunas).

Kelionę pradėsime pažintimi su Aleksotu, kur Lietuvos 100-čiui buvo atstatyta A. Aleksandravičiaus skulptūra "Pieta", sverianti net 2,5 tonos. Sužinosime kuo garsi Garliava ir iš kur kilo šis pavadinimas. Stabtelėsime turizmo tėvo  M. Šalčiaus gimtinėje Čiudiškėse ir tuomet vyksime pro Prienus į Birštoną. Birštone grožėsimės Nemuno kilpų panorama su atodangomis, gūbriais, griovomis, šaltiniais..., kopsime į Vytauto kalną, kvėpuosime „jūros oru“, pasėdėsime ant B. Sruogos suoliuko, atsigersime mineralinio vandens ir pasinersime į giesmes ir šokius kurhauze. Čia širdį muzika glostys: SRDJAN BULAT (gitara, Kroatija) ir KAUNO FORTEPIJONINIS TRIO (Lina KRĖPŠTAITĖ - fortepijonas, Indrė ANDRIUŠKEVIČIŪTĖ - smuikas, Asta KRIŠTAPONIENĖ - violončelė). Programa klausytojus stebins plačia emocijų palete, skirtingais žanrais, įvairiais tembrais ir spalvomi. Koncerte jūsų laukia ugningi Kroatijos kompozitorių ritmai, lietuviška nostalgija, tolimos Armėnijos melodijos ir temperamentingi Astor Piazzolla tango. Smagiai nusiteikę vyksime namo. Kaina 27 Eur.

 

Liepos 15 d. Gelgaudiškio dvare „Kompozitorės, mylimosios, mūzos“

(Kaunas – Lukšiai – Šakiai – Gelgaudiškis – Kaunas).

Ekskursijos metu aplankysime Lukšiuose esantį parką „Siesarties Vingis”, kuriame gausu medžio, akmens ir metalo skulptūrų, ryškiausias parko akcentas - ant specialiai supilto piliakalnio iškilęs didingas monumentas, kurio aukštis siekia 8 metrus. Skanausime „Lukšių pieninės” glaistytų varškės sūrelių ir Zanavykų sūrio. Šakiuose lauks sėmenų aliejaus spaudimo edukacinė programa, kur, sužinojus aliejaus spaudimo įdomybes, vyks aliejaus degustacija. Toliau keliausime į Gelgaudiškį, kur išdidžiai stovi dvaras, savo istoriją skaičiuojantis nuo XV a. Dvaro rūmų fasadai ‑ su kolonomis, dailiomis baliustradomis, gražiais metalo dirbiniais ir kitais puošybos elementais. Taip pat ‑ skoningas interjeras: puikios ir su dailia gipso lipdyba lubos, brangių koklių krosnys ir židiniai, šilku ir oda išmuštos sienos. Aplink dvarą driekiasi didžiulis parkas su alėjomis, gazonais ir tvenkiniais. Šiandien Gelgaudiškio dvaras mus kviečia į Pažaislio muzikos festivalio koncertą “Kompozitorės, mylimosios, mūzos”, kur džiaugsimės Jūratės Švedaitės-Waller (sopranas) ir Audronės Kisieliūtės (fortepijonas) muzikos garsais. Koncerto programa sumanyta ir parengta gretinant kompozitorių Roberto Schumanno, Johanneso Brahmso, Gustavo Mahlerio bei Ernesto Charleso kamerinius-vokalinius kūrinius. Kaina 39 Eur.

 

 

Rugpjūčio 3 d. Muzikiniuose Margininkuose “Teka upelė...”

(Kaunas ‑ Žemieji Šančiai ‑ Panemunė ‑ Margininkai ‑ Kaunas).

Ekskursijos metu pravažiuosime žemuosius Šančius ir išgirsime daug įdomaus apie caro laikų kareivines, buvusius kopūstų laukus, sužinosime ir, galbūt, net pamatysime originalų bažnyčios altorių. Toliau važiuosime Panemune, sužinosime, kur yra Meilės sodas. Pabuvosime prie antrojo Lietuvos Respublikos Prezidento A. Stulginskio kapo. Taip pat gidas papasakos, kas tai yra Zuikinė ir atvyksime į Margininkų kaimą, kur stovi Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia. Ši bažnyčia pastatyta apie 1871 m., pasižymi liaudies architektūros formomis su trisiene apside, šonine zakristija, bokšteliu ir medine varpine. Ne tik pamatysime šią unikalią bažnyčią, bet ir klausysimės RITOS NOVIKAITĖS (mecosopranas) ir SERGEJ KRINICIN (gitara) koncerto „Teka upelė...“. Išgirsime ne tik gražiausius lietuvių kompozitorių duetus balsui ir gitarai, bet ir kaip šioje programoje dera austrų kompozitoriaus Albano Bergo muzika. Kaina 21 Eur.

 

Rugpjūčio 5d.  “Muzikinė kelionė per šimtmečius” Žiežmariuose

(Kaunas ‑ Rumšiškės ‑ Žiežmariai – Kaunas).

Dažnai pralekiame autostrada pro Žiežmarius net nesusimastydami apie šį miestelį, o jis pirmą kartą minimas XIV a. kryžiuočių žygių aprašymuose. 1348 m. ties Žiežmariais prie Strėvos įvyko  LDK kariuomenės, vadovaujamos Algirdo ir Kęstučio, mūšis su kryžiuočiais –Strėvos mūšis. Manoma, kad miesto pavadinimas kilo nuo upelio ‑ Žiežmara (arba Žiežmarė) pavadinimo. Šios ekskursijos metu susipažinsime su šio miestelio įdomybėmis ir apsilankysime “Žiežmarių gėlės” šiltnamiuose, kurių istorija skaičiuojama nuo 1958metų. Iš pradžių tai buvo valstybinis medelynas – vienas iš didžiausių tuomečių dekoratyvinės sodininkystės medelynų Lietuvoje, kur buvo auginama apie 100 rūšių dekoratyvinių medžių, gėlių vaismedžių. Sovietmečiu gėlių paklausa buvo stulbinanti, todėl buvo sukurtas atskiras padalinys, skirtas tik gėlių auginimui. Tuo metu 8 ha ploto lauke buvo auginamos tulpės ir narcizai, kurių užaugindavo net iki 2 milijonų kovo 8-sios proga. Po trumpos ekskursijos dalyvausime Pažaislio muzikos festivalio koncerte “Kelionė per šimtmečius”, kuriame koncertuos ANDRIJANA FILINAITĖ (sopranas), RŪTA BALNIŪTĖ (altas), GIEDRĖ ŠPEČKAUSKAITĖ (fortepijonas). Tai – tarsi muzikinis skrydis per įspūdingiausius, skirtingų laikotarpių užsienio ir lietuvių kompozitorių kūrinius, – nuo didingų baroko skambesių Georgo Friedricho Händelio kūryboje iki įvairiaspalvės ir manieringos Vidmanto Bartulio muzikos. Grįždami namo užsuksime į Rumšiškes, kurios garsėja 1974 m. atidarytu Lietuvos liaudies buities muziejumi, kuriame yra apie 100 liaudies architektūros paminklų, medinė Rumšiškių Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia su varpine (pastatyta 1860 m.), Šv. Onos koplyčia (1840 m.), poeto Jono Aisčio muziejus, Antano Baranausko gimnazija ir dar daug kitų įdomybių. Kaina 21 Eur.

 

Rugpjūčio 11d.  Pažaislio muzikos festivalis Birštono kurhauze

(Kaunas ‑ Garliava – Čiudiškės ‑ Prienai ‑ Birštonas ‑ Kaunas).

Kelionę pradėsime pažintimi su Aleksotu, kur Lietuvos 100-čiui buvo atstatyta A. Aleksandravičiaus skulptūra "Pieta", sverianti net 2,5 tonos. Sužinosime kuo garsi Garliava ir iš kur kilo šis pavadinimas. Stabtelėsime turizmo tėvo  M. Šalčiaus gimtinėje Čiudiškėse ir tuomet pro Prienus į Birštoną. Birštone grožėsimės Nemuno kilpų panorama su atodangomis, gūbriais, griovomis, šaltiniais..., kopsime į Vytauto kalną, kvėpuosime jūros oru, pasėdėsime ant B. Sruogos suoliuko, atsigersime mineralinio vandens ir pasinersime muzikos garsus, kurie skirti dainininkės Sabinos Martinaitytės jubiliejui paminėti. Koncerte „Mano gyvenimo dainos” koncertuos SABINA MARTINAITYTĖ (sopranas), GABRIELĖ SKROMANAITĖ (sopranas), GABRIELĖ KUZMICKAITĖ (mecosopranas), EGIDIJUS BAVIKINAS (tenoras), ANDRIUS APŠEGA (baritonas), LIUDAS MIKALAUSKAS (bosas), AUDRONĖ EITMANAVIČIŪTĖ (fortepijonas). Smagiai nusiteikę vyksime namo. Kaina 27 Eur.

 

Rugpjūčio 18 d.  Kulautuvos pušynų retro

(Kaunas ‑ Kulautuva ‑ Kaunas).

Kauno kurorto - Kulautuvos 85 metų jubiliejaus progai skirta kelionė. Keliausime į Kulautuvą, kuri buvo pamėgta poilsiautojų, kur 1929 m. joje pastatyta daktaro Ovsiejaus Portnovo sanatorija „Poilsis“ su įrengta specialia pirtimi su angliarūgštės, pušų, druskos, deguonies voniomis. Prie sanatorijos buvo oranžerija, šiltnamis, daržas, saulės ir oro vonios; vyko maudynės upėje, pliažas buvo saugomas plaukikų su valtimis, ir buvo skirstomas į bendrą, moterų bei vyrų pliažus. Čia propaguotas įvairus sportas: tenisas, kroketas, irstynės laiveliais, žvejojimas. Viena para sanatorijoje kainavo 15 litų. Sanatorijoje gydėsi ir poilsiavo atvykėliai iš Latvijos, Estijos, Prancūzijos, Kanados, Vengrijos, Austrijos, Palestinos, Anglijos, Lenkijos, Olandijos ir net Amerikos, Bolivijos. Kulautuvos vasarvietė per sezoną sutraukdavo apie 5 tūkst. žmonių. Tai tik keletas faktų iš miestelio istorijos, nes ekskursijos metu sužinosite įdomių faktų apie kelius, akacijas, “Fluxus” ir kt. Čia visų lauks daug koncertų, pramogų, parodų, nes švęsime kartu su vietiniais gyventojais, o 18 val. vakare lauks nuotaikinga Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė, pelniusi geriausio Lietuvos vokalinio ansamblio titulą - JAZZ ISLAND, kurios vadovas Artūras NOVIKAS ir padovanos nuostabų koncertą. Kaina 22 Eur.

 

 

Rugpjūčio 18 d.  Rietave Itališkų filmų naktis

(Kaunas  – Raseiniai – Nemakščiai – Kaltinėnai – Telšiai – Rietavas – Kaunas).

Ekskursiją pradėsime mintimis „įkopdami“ į Antakalnio kalvą, ant kurios 15 a. buvo pastatyta Šv. Mikalojaus bažnyčia. Susipažinsime su benediktinių ordino regula. Senuoju Žemaičių keliu pasieksime Ariogalą, kur kryžiuočiai miestą puolė net 13 kartų. Atkreipsime dėmesį į Lietuvos tautinę vėliavą ir sužinosime, kas įvedė geltoną spalvą vėliavoje šalia žalios ir raudonos. Pasigrožėsime gražiausiu Lietuvos žemaičiu ir prisiminsime, kas yra ta Raseinių Magdė. Nemakščiuose sustosime prie Lurdo keliaujantiems. Kaltinėnuose nusilenksime prie Tautos Prisikėlimo kryžiaus (aukščiausias Lietuvoje), nueisime į  kapinaites prie Lietuvos pirmojo muziejaus įkūrėjo ir rašytojo D. Poškos kapo.  Atvyksime į Lietuvos Mažąją Romą ‑ Telšius. Apžiūrėsime katedrą ir  panagrinėsime jos reljefines duris bei apsilankysime kriptoje. Pamatysime Didžiąją Žemaičių sieną ir mėgstamiausią dainininko Kipro Petrausko kavinukę, sveikinsimės su meškomis, atrasime ypatingus ženklus miesto grindinyje, pasigrožėsime medaliais, pavadintais „Žydukai“, išnagrinėsime „Žemaitijos gaublį“ ir kitas miesto puošmenas.  Po to vyksime į Rietavą, kuris garsėja didikų Oginskių dvaru, kur 1892 m. per Velykas ir dvare, ir bažnyčioje įžiebtos pirmosios Lietuvoje elektros lemputės. Mūsų čia lauks FAUSTO BECCALOSSI (akordeonas, Italija) ir RUSLAN VILENSKY (violončelė, Latvija) koncertas. Programoje specialiai šiam duetui aranžuota Nino Rota, Ennio Morricone, Giovanni Fusco, Luiso Bacalovo muzika bei ištraukų iš italų kino klasikos - Luchino Visconti, Federico Fellini ir Franco Zeffirelli filmų. Kaina 40 Eur.

 

Rugpjūčio 26 d.   Tėvo Stanislovo varpai Dubingiuose 

(Kaunas ‑ Ukmergė ‑ Molėtai ‑ Etnokosmologinis muziejus ‑ Dubingiai ‑ Kaunas).

Leisimės į nepamirštamą muzikinę ekskursiją, kurią pradėsime pažintimi su Aukštaitijos miestu  Ukmerge, kuris garsėja meškomis, haiku suoleliu, gaisrinės bokštu... Susipažinsime su vienu stambiausiu Lietuvos rieduliu Moku, aplankysime Šventosios dešiniajame krante stūksantį Ukmergės piliakalnį. Molėtuose turėsime galimybę iš arčiau stebėti dangų - etnokosmologijos centre susipažinsime su kalendorinėmis sistemomis, sužinosime apie mūsų protėvių kosmologinę simboliką  ir visatos pažinimo metodus, rankose palaikysime gabalėlį asteroido, nusifotografuosime su ateiviu. Lankysimės ir Mindūnuose, kur kopsime į aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje ir pabuvosime Ežerų žuvininkystės muziejuje. Dubingių Šv. Jurgio bažnyčioje mėgausimės Pažaislio muzikos festivalio koncertu ‑ Liudas MIKALAUSKAS (bosas), Valdas ANDRIUŠKEVIČIUS (klarnetas), Beata VINGRAITĖ (fortepijonas) dovanos muzikinę kompoziciją “Tėvo Stanislovo varpai”. Prisiminsime arba iš naujo pažinsime šį didį Dievo ir Tėvynės tarną, girdėsime dainas, atspindinčias Tėvo Stanislovo gyvenimo kelią, kuris ėjo per tremtį, okupaciją ir atgimimo laikotarpį. Koncerto metu skambės Jo paties surinkti ir naujam gyvenimui prikelti varpai, kurių aidu vis dar skamba Vienuolio žodžiai: „Gėris ir meilė! Gėris ir meilė!“. Po to vyksime į Dubingių piliavietę. Eidami pažintiniu taku iš anksčiau buvusios salos, dabar pusiasalio, grožėsimės ilgiausio, vieno giliausių ir didžiausių Lietuvos ežerų panorama. XIV ‑ XVIII a. Dubingių pilis mena karą su Kryžiuočių ordinu ir yra susijusi su Vytauto Didžiojo, Mikalojaus Radvilos Rudojo, Barboros Radvilaitės bei kitų asmenų gyvenimu ir veikla. Pilni įspūdžių grįšime į Kauną. Kaina 35 Eur.

 

Muzikinių kelionių organizatorius - turizmo įmonė  “Mūsų odisėja”

Kontaktai

M. Valančiaus g. 19, Kaunas

Tel.: + 370 698 03091, +370 610 67699, (8 37) 321 404

El. paštas info@turinfo.lt